Díky reálné vizualizaci získáte jasnou představu

Kategorie: Vybavení a technika | 16.3.2018
Díky reálné vizualizaci získáte jasnou představu Máte zahradu, které k dokonalosti chybí romantický altánek? Přáli byste si mít ničím a nikým nerušený prostor pro relaxaci nebo čas strávený s rodinou? Nebo snad uvažujete o pořízení zahradního domku, pro který byste na své zahradě našli celou řadu využití? Tak či onak se možná zdráháte udělat další krok, protože si nedokážete představit, jak by nový prvek na zahradě vypadal a jak by zapadl do jejího celkového pojetí.

Medvědí česnek vám na zahradě nesmí chybět

Kategorie: Bylinky | 14.3.2018
Medvědí česnek vám na zahradě nesmí chybět Medvědí česnek se v hojné míře pěstoval již v před mnoha desítkami let. Již tenkrát se vědělo o jeho pozitivních účincích na naše zdraví, kromě toho nabízí i široké uplatnění v kuchyni. Máte-li zahrádku a zajímáte se o zdravý životní styl, pak by ani vám medvědí česnek určitě neměl chybět!

Najděte si správnou zahradní techniku na veletrhu FOR GARDEN

Kategorie: Vybavení a technika | Péče o zahradu | 6.3.2018
Najděte si správnou zahradní techniku na veletrhu FOR GARDEN Přijďte a pohovořte s předními dodavateli zahradní techniky o tom, jaké si vybrat stroje a nářadí pro efektivní práci. Najděte si i vy vhodnou zahradní techniku pro vaši práci na odborném veletrhu FOR GARDEN, který proběhne ve dnech 22. – 25. března v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Připravte se na jaro… pusťte se do předpěstování sadby

Kategorie: Rostliny | Pěstujeme zeleninu | 26.2.2018
Připravte se na jaro… pusťte se do předpěstování sadby Také se již nemůžete dočkat jara? Na jeho příchod si sice ještě budete muset pár týdnů počkat, nicméně již nyní si můžete alespoň jeho předzvěst pozvat domů. Pokud se totiž se začátkem sezony chystáte pustit do pěstování bylinek či letniček, pak je právě teď ideální čas k tomu, abyste si předpěstovali sadbu a byli tak před jarem o jeden krok napřed!

Jaro se blíží! Jste připraveni na úklid zahrady?

Kategorie: Vybavení a technika | Péče o zahradu | 19.2.2018
Jaro se blíží! Jste připraveni na úklid zahrady? Ačkoli nám teplotně i kalendářně stále vládne studená zima, chladné měsíce se jistě překulí jako voda a o slovo se přihlásí veselé jaro. To s sebou přináší nejen daleko více barev i mnohem příjemnější denní teploty, ale i celou řadu povinností - například v podobě úklidu zahrady.

Zbavte se zatuchlého vzduchu na chatě či chalupě díky SolarVenti

Kategorie: Rekonstrukce chaty | 16.1.2018
Zbavte se zatuchlého vzduchu na chatě či chalupě díky SolarVenti Mít vlastní chatu nebo chalupu je snem drtivé většiny lidí. Možnost kdykoli odjet do přírody a nechat za sebou pracovní povinnosti - inu koho by to nelákalo! Kdo však takovou chalupu či chatku vlastní, ten moc dobře ví, že jsou s ní spojeny i různorodé nepříjemnosti. Jako například zatuchlý vzduch, který vás okamžitě udeří do nosu, jen co otevřete dveře.

Zimní péče o pokojové rostliny

Kategorie: Rostliny | 10.1.2018
Zimní péče o pokojové rostliny Péče o pokojové rostliny v zimním období má svá specifika a je důležité si o pěstovaných rostlinách zjistit alespoň základní informace. Podle těchto informací je potřeba vybrat pro květiny správné místo a umístit je do vhodných teplotních podmínek. Samozřejmostí je i upravení zálivky, protože rostliny nepotřebují v zimě tolik vody, jako v horkém létě. Jen při správné péči květiny zdárně přežijí zimní období a budou dělat radost i v dalším roce.

Zahradní nářadí pod stromeček

Zahradní nářadí pod stromeček Blíží se Vánoce a mnoho z nás přemýšlí, čím obdarovat své blízké. Možná se to zdá každý rok čím dál horší něco vymyslet, protože jak se říká, všechno už máme. Dobrou cestou jak přijít k vhodnému dárku většinou je, zamyslet se nad koníčky a náplní volného času toho, koho chceme obdarovat. Jestliže někdo z vašich blízkých je zapálený zahrádkář, tak drobné zahradní nářadí bude jistě to pravé a pod stromečkem určitě potěší.

Jak připravit stromy na zimu

Kategorie: Péče o zahradu | 23.11.2017
Jak připravit stromy na zimu Zahrada nám v průběhu roku poskytuje příjemné útočiště, kde nabíráme síly a relaxujeme. Ovocné stromy a keře nám v průběhu léta a podzimu poskytují lákavé a chutné plody a mnoho potřebných vitamínů. Aby nám tyto své poklady poskytly i následující rok, je nutné se o porosty postarat a před zimou je řádně ošetřit, aby mohly dobře odpočívat a nabírat síly.

Venkovní rostliny, které je nutné uklidit na zimu uklidit

Kategorie: Rostliny | 18.11.2017
Venkovní rostliny, které je nutné uklidit na zimu uklidit Ačkoli nám stále ještě kraluje barevný podzim, studená zima tu bude co nevidět. První mrazíky každoročně spoustu lidí překvapí, ještě více pak rostliny na jejich zahradě. A mnohdy stačí opravdu málo, aby došlo k jejich nenávratnému poškození. I když nám tedy ještě nějaký ten čas zbývá, určitě ničemu neuškodíte, pokud dané rostliny na zimu připravíte s předstihem. Před chladnou zimou tak budete o krok napřed - a to se hodí, nemyslíte?

Jak zabezpečit vodní zdroje před zimou

Kategorie: Rady a tipy | 13.11.2017
Jak zabezpečit vodní zdroje před zimou S nadcházející zimou je potřeba myslet na kompletní zazimování a údržbu zahrady a jejího příslušenství. Patří do něj i péče o vodní nádrže, sudy, hadice a zahradní jezírka. Jestliže by v nich zůstala voda, při zamrznutí by došlo k rozpínání a nádoby by se zehodnotily.

Je čas na zazimování zahradní techniky

Kategorie: Vybavení a technika | 24.10.2017
Je čas na zazimování zahradní techniky Zahrada se pomalu chystá k zimnímu spánku, a proto je potřeba zazimovat i zahradní techniku. Určitě na své zahrádce používáte sekačku na trávu, máte zde kolečko na odvoz odpadu a případně i další nářadí, které je pro práci na zahradě nezbytné. Chcete-li, aby vám nářadí i techničtí pomocníci dobře sloužili i příští sezonu, měli byste jim před příchodem zimy dopřát správnou péči.