Co vás v červnu nemine na zahrádce?

Kategorie: Péče o zahradu | Rok na zahradě | 12.6.2018
Co vás v červnu nemine na zahrádce? Máte zahrádku? Pak určitě víte, že na té práce nepočká a od začátku jara až do pozdního podzimu je na ní neustále co dělat. Ani v tomto měsíci vás povinnosti na zahradě určitě neminou. Tak co kdybychom si řekli, co všechno je potřeba udělat?

Máte na zahradě nádrž na dešťovou vodu?

Kategorie: Péče o zahradu | 6.6.2018
Máte na zahradě nádrž na dešťovou vodu? Blíží se astronomické léto a společně s ním i poměrně velké sucho. Déšť se nám však nevyhne ani v létě. Ačkoli se zdá, že na dešti vlastně není nic pozitivního, majitelé zahrádek by s námi jistě nesouhlasili - ti chytří totiž vědí, jak skvěle se dá využít zachycená dešťová voda.

Kompostování má svůj smysl: 4 důvody, proč kompostovat

Kategorie: Péče o zahradu | Pěstování | 23.5.2018
Kompostování má svůj smysl: 4 důvody, proč kompostovat Hitem několika posledních let je kompostování, kterému začíná přicházet na chuť stále více lidí. Ty odhalují jeho výhody a přesvědčují se o tom, že kompostování má svůj smysl. Možná nad založením kompostu uvažujete i vy, ale stále nedokážete udělat ten první pomyslný krůček.

Květinové truhlíky udělají parádu

Kategorie: Okrasná zahrada | Péče o zahradu | 18.5.2018
Květinové truhlíky udělají parádu Pěstování květin patří mezi oblíbené činnosti, kterým se mohou věnovat i naprostí začátečníci. Živé květiny jsou příjemnou ozdobou našeho bydlení, kterému dodají nejen pestré barvy, ale přidají i na jakési živosti. Květiny mnohou zdobit nejen interiér, ale své čestné místo si najdou i v exteriéru - například u vchodových dveří, na terase za domem nebo třeba jen tak v prostoru zahrádky.

Okrasný keř mnoha jmen

Kategorie: Rostliny | 16.5.2018
Okrasný keř mnoha jmen V mnoha zahradách nebo parcích je k vidění okrasný keř menšího vzrůstu se zajímavými listy a s krásnými barevnými květy. Řeč je o kdoulovci japonském. Dále se o něm může hovořit pod názvem Severský citron nebo Cido. Jak vypovídá jeho základní název, domovinou tohoto atraktivního keře je Japonsko, kde jej nadále šlechtí.

Správné zásady kompostování, aneb co na kompost patří a co ne?

Kategorie: Rady a tipy | 27.4.2018
Správné zásady kompostování, aneb co na kompost patří a co ne? Kompostování je stále oblíbenější trend, kterému podléhá čím dál více lidí. A to je rozhodně dobře, protože kompostovat má smysl a vyplatí se opravdu každému. Jestliže máte byť jen malou zahrádku, která sama o sobě produkuje nějaký ten odpad, a vy si často pokládáte otázku, jak s tímto odpadem naložit, pak byste i vy neměli nad pořízením kompostéru příliš váhat.

Dřevěná studna může zahradu nejen zdobit, ale i sloužit

Kategorie: Vybavení a technika | Péče o zahradu | 25.4.2018
Dřevěná studna může zahradu nejen zdobit, ale i sloužit Zatímco dříve studny představovaly nedílnou součást drtivé většiny zahrad a zastávaly roli jediného zdroje vody, v posledních letech se od jejich přítomnosti na moderně zařízených pozemcích tak nějak upustilo.

Dubnové práce na zahradě

Kategorie: Péče o zahradu | 23.4.2018
Dubnové práce na zahradě Duben je příslibem teplejšího počasí a nejednoho zahrádkáře nenechá v klidu domova. I když ne nadarmo se dubnovému počasí přezdívá aprílové, protože nás dokáže nemile překvapit kroupami a místy ještě přízemními mrazíky.

Nyní je nejvhodnější čas na výsadbu živého plotu!

Nyní je nejvhodnější čas na výsadbu živého plotu! Živé ploty jsou stále častěji k vidění na českých zahradách, kde postupně nahrazují klasiku v podobě dřevěného či kovového plotu. Přednost jim dávají především ti, kteří si chtějí svůj dům nebo zahradu oplotit v přírodním duchu a naopak netouží po narušení celkového dojmu tradičním plotem.

Je čas na přeroubování jádrovin

Kategorie: Rostliny | Pěstování | 13.4.2018
Je čas na přeroubování jádrovin Jaro se hlásí o slovo, a i když nás počasí i teď dokáže potrápit nízkými teplotami, hřejivé a barevné období na sebe jistě již nenechá dlouho čekat. Máte-li na své zahradě jádroviny, pak je právě teď ideální čas k jejich přeroubování. Pakliže vám to počasí umožní, vydejte se do zahrady a pusťte se do práce!

Nezapomínejte na pravidelné větrání ani při odjezdu na chatu či chalupu

Kategorie: Rekonstrukce chaty | 5.4.2018
Nezapomínejte na pravidelné větrání ani při odjezdu na chatu či chalupu Vlastnit chatu nebo chalupu je pro spoustu lidí splněným snem. Vědomí, že můžete kdykoli sbalit svých pět švestek, nechat za sebou každodenní starosti či pracovní nepříjemnosti a odjet z rušného města do klidného prostředí obklopeného přírodou, je pro mnoho z nás velice lákavé. Ještě než ale odjedete za odpočinkem, měli byste se postarat o svůj domov.

Práce na zahradě - do čeho se můžete pustit již nyní?

Kategorie: Péče o zahradu | Pěstování | 20.3.2018
Práce na zahradě - do čeho se můžete pustit již nyní? Ačkoli to při pohledu z okna vypadá, že příroda bude ještě dlouho spát, nenechte se zmást. Jarní měsíce už jsou opravdu za dveřmi a je potřeba, abyste na jejich příchod připravili svou zahradu. Máte-li zahradu, pak zpozorněte - už teď se můžete pustit do určitých činností, které vaší zahradě pomohou probudit se ze zimního spánku a připravit se na jaro.