Jak připravit zahradu na zimu?

Kategorie: | 15.10.2018
Jak připravit zahradu na zimu? Zima už se definitivně přihlásila, a tak všem zahrádkářům nezbývá nic jiného, než připravit svou zahradu na zimu. Co to znamená v praxi? Zazimovat květiny, ukrýt před mrazem květináče, zahradní nábytek a postarat se o trávník. Na co nezapomenout, se dočtete v našem článku.

Pěstujte léčivé rostliny a mějte doma lékárničku proti nemocem

Kategorie: Rostliny | Bylinky | 24.09.2018
Pěstujte léčivé rostliny a mějte doma lékárničku proti nemocem Pěstování léčivých rostlin se lidé věnují již po mnoho tisíciletí. Již naši předci dokázali ocenit jejich příznivé účinky na naše zdraví a velmi si je pro jejich uzdravující vlastnosti cenili. Používat léčivé rostliny při nejrůznějších zdravotních neduzích je trendem i v současné době, čím dál více lidí dává přednost přírodní léčbě před tabletkami plných chemie.

Výhody venkovních žaluzií

Kategorie: Dům a chata | 26.08.2018
Výhody venkovních žaluzií Uvažujete nad pořízením venkovních žaluzií, ale stále se nemůžete rozhoupat ke konečnému rozhodnutí. Možná je za tím vyšší pořizovací cena za realizaci takového projektu, nicméně ani nutná finanční investice by vám neměla bránit v tom, abyste pro své pohodlnější bydlení udělali něco navíc. Pojďme si proto zmínit výhody venkovních žaluzií, které vás určitě přesvědčí o tom, že jsou venkovní žaluzie dobrý nápad!

Co bude nového na FOR ARCH 2018? Nastíní zde Revoluci 4.0 i chytrou domácnost.

Kategorie: Dům a chata | 26.08.2018
Co bude nového na FOR ARCH 2018? Nastíní zde Revoluci 4.0 i chytrou domácnost. Oblíbený mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH se uskuteční ve dnech 18. až 22. září na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech, letos se jedná již o 29. ročník. Pro odborníky i laiky je připraven bohatý doprovodný program, zaměřený na otázky z oblasti stavebnictví. Seznamte se i vy s novinkami a trendy oborů chytré a bezpečné domácnosti, wellness & SPA, vytápění, stavby nebo budoucnosti ovlivněné digitální revolucí. Tady je ochutnávka z programu, který pro letošní rok FOR ARCH chystá…

Jak na vybudování skalky

Kategorie: Okrasná zahrada | 22.08.2018
Jak na vybudování skalky Skalka bývá velmi častou ozdobou zahrady. Dokáže šikovně využít prostor i terén a stane se vítaným estetickým prvkem, který každé zahradě dodá úplně jiný šmrnc. Máte-li na své zahrádce nevyužitý prostor a pohráváte si s myšlenkou, že byste na něm vybudovali skalku, pak jste tady správně. V dnešním článku vám se založením skalky pomůžeme pěkně krok za krokem!

Vlhkost ve starším domě - jak se s ní poprat?

Kategorie: Dům a chata | Rady a tipy | 09.07.2018
Vlhkost ve starším domě - jak se s ní poprat? Starší domy jsou náchylnější na řadu problémů. Jedním z častých problémů bývá zvýšená vlhkost v domě. Ať už jste starší dům pořídili nebo to máte do budoucna v plánu, počítejte s tím, že se dříve nebo později s tímto budete potýkat.

I vaše chata či chalupa si zaslouží kvalitní střešní systém

Kategorie: Dům a chata | 14.06.2018
I vaše chata či chalupa si zaslouží kvalitní střešní systém Máte chatu nebo chalupu, na kterou rádi jezdíte trávit volný čas? Odjíždíte sem z tzv. betonové džungle a užíváte si ničím nerušený kontakt s přírodou? Pokud na chatu nebo chalupu jezdíte třeba jen párkrát do roka, pak byste určitě nechtěli, aby vás při další návštěvě čekalo nepříjemné překvapení v podobě zatékající vody, vlhkých map na stěnách a možná ještě horších katastrof.

Co vás v červnu nemine na zahrádce?

Kategorie: Péče o zahradu | Rok na zahradě | 12.06.2018
Co vás v červnu nemine na zahrádce? Máte zahrádku? Pak určitě víte, že na té práce nepočká a od začátku jara až do pozdního podzimu je na ní neustále co dělat. Ani v tomto měsíci vás povinnosti na zahradě určitě neminou. Tak co kdybychom si řekli, co všechno je potřeba udělat?

Máte na zahradě nádrž na dešťovou vodu?

Kategorie: Péče o zahradu | 06.06.2018
Máte na zahradě nádrž na dešťovou vodu? Blíží se astronomické léto a společně s ním i poměrně velké sucho. Déšť se nám však nevyhne ani v létě. Ačkoli se zdá, že na dešti vlastně není nic pozitivního, majitelé zahrádek by s námi jistě nesouhlasili - ti chytří totiž vědí, jak skvěle se dá využít zachycená dešťová voda.

Kompostování má svůj smysl: 4 důvody, proč kompostovat

Kategorie: Péče o zahradu | Pěstování | 23.05.2018
Kompostování má svůj smysl: 4 důvody, proč kompostovat Hitem několika posledních let je kompostování, kterému začíná přicházet na chuť stále více lidí. Ty odhalují jeho výhody a přesvědčují se o tom, že kompostování má svůj smysl. Možná nad založením kompostu uvažujete i vy, ale stále nedokážete udělat ten první pomyslný krůček.

Květinové truhlíky udělají parádu

Kategorie: Okrasná zahrada | Péče o zahradu | 18.05.2018
Květinové truhlíky udělají parádu Pěstování květin patří mezi oblíbené činnosti, kterým se mohou věnovat i naprostí začátečníci. Živé květiny jsou příjemnou ozdobou našeho bydlení, kterému dodají nejen pestré barvy, ale přidají i na jakési živosti. Květiny mnohou zdobit nejen interiér, ale své čestné místo si najdou i v exteriéru - například u vchodových dveří, na terase za domem nebo třeba jen tak v prostoru zahrádky.

Okrasný keř mnoha jmen

Kategorie: Rostliny | 16.05.2018
Okrasný keř mnoha jmen V mnoha zahradách nebo parcích je k vidění okrasný keř menšího vzrůstu se zajímavými listy a s krásnými barevnými květy. Řeč je o kdoulovci japonském. Dále se o něm může hovořit pod názvem Severský citron nebo Cido. Jak vypovídá jeho základní název, domovinou tohoto atraktivního keře je Japonsko, kde jej nadále šlechtí.