Duben na zahradě

Kategorie: Rok na zahradě | 1.4.2012
Duben na zahradě Jaké zahradní práce si žádá druhý jarní měsíc? Výsadbu trvalek, výsev letniček, oživení trávníku, výsadbu vybraných zeleninových druhů, boj proti škůdcům a mnoho dalších. V dubnu je zahradnická sezóna v plném proudu.

Bylinkové čaje z vlastní zahrádky

Kategorie: Sezónní recepty | 31.3.2012
Bylinkové čaje z vlastní zahrádky Bylinkkové čaje z vlastní zahrádky představují osvědčený způsob, jak předejít mnoha zdravotním neduhům, anebo se jich zbavit.

Jak upravit okolí bazénu

Kategorie: Rady a tipy | 30.3.2012
Jak upravit okolí bazénu Aby bazén nerušil dojem z naší zahrady a stal se její součástí také po estetické stránce, je třeba pečlivě zvážit, jak upravit jeho okolí. Důležitým aspektem, který musíme vzít v potaz, je také bezpečnost.

Pěstujeme bonsaje

Kategorie: Pěstování | 29.3.2012
Pěstujeme bonsaje Bonsaje jsou oblíbené miniatury stromů, které se pěstují jako pokojové i venkovní rostliny. Aby se jim dobře dařilo, potřebují dostatečnou vlhkost, pravidelnou zálivku, denní světlo a živiny.

Plané růže dodají zahradě romantický nádech

Kategorie: Okrasná zahrada | 27.3.2012
Plané růže dodají zahradě romantický nádech Růže jsou od nepaměti považovány za královny květin a každý majitel zahrady se jimi rád pochlubí. Plané růže, které stojí v jejich stínu, dodají zahradě romantický nádech.

Jak pěstovat banánovník

Kategorie: Pěstování | 27.3.2012
Jak pěstovat banánovník Banánovník je teplomilná rostlina původem z jihovýchodní Asie, která u nás patří mezi oblíbené interiérové rostliny.

Zahradní stoly z masivu: Výběr toho nejlepšího

Kategorie: Zahradní nábytek | Dům a chata | 27.3.2012
Zahradní stoly z masivu: Výběr toho nejlepšího Také už se nemůžete dočkat, až se venku oteplí, abyste si mohli vychutnat jídlo na čerstvém vzduchu? Vyberte si stylový outdoorový nábytek, který vydrží. Zahradní stoly z masivu jsou zárukou dokonalého komfortu při stolování. Připravili jsme pro Vás výběr z toho nejlepšího.

Jak pěstovat lilek

Kategorie: Pěstování | 27.3.2012
Jak pěstovat lilek Lilek má vysoké nároky na teplo, a proto ho lze venku pěstovat pouze ve velmi teplých oblastech. Všude jinde je vhodný skleník nebo fóliovník.

Péče o bylinky v květináčích

Kategorie: Rady a tipy | 26.3.2012
Péče o bylinky v květináčích Bylinky v květináčích, které si koupíme v obchodě, vypadají krásně zdravě, problém však je, že nám většinou příliš dlouho nevydrží. Jak pečovat o bylinky v květináčích, aby nám brzy nezvadly?

Jaké vybrat zahradní rukavice

Kategorie: Rady a tipy | 25.3.2012
Jaké vybrat zahradní rukavice Zahradní rukavice chrání naše ruce při práci na zahradě. Zahradní vybíráme podle druhu činnosti, kterou v nich budeme provádět.

Břečťan má rád světlo

Kategorie: Rostliny | 25.3.2012
Břečťan má rád světlo Břečťan patří mezi oblíbené popínavé rostliny, které dodávají domovní fasádě nezaměnitelný vzhled. K tomu, aby rostlina prosperovala, potřebuje dostatek světla.

Macešky kvetou celou sezónu

Kategorie: Rostliny | 24.3.2012
Macešky kvetou celou sezónu Ve srovnání s růžemi, tulipány, nebo hyacinty jsou macešky zdánlivě nenápadné rostlinky. Pokud se je však rozhodnete pěstovat, odvděčí se Vám tím, že budou Vaši zahradu zkrášlovat po celou sezónu.