Podzimní starost o zahrádku je příjemnou tečkou za létem

Kategorie: Péče o zahradu | 25.9.2017
Horké prázdninové měsíce nám daly sbohem a o slovo se přihlásilo babí léto. I to ale brzy skončí a umožní tak barevnému ročnímu období, aby se ujalo kralujícího žezla. Podzim spousta lidí miluje právě pro jeho barvy, do kterých se halí příroda okolo nás. Stejně jako k tomuto období patří zemité odstíny, patří k němu i podzimní práce na našich zahrádkách.

Rostliny k našemu životu neodlučitelně patří

Kategorie: Rostliny | 2.3.2011
Rostliny k našemu životu neodlučitelně patří Proč se poněkud velké procento lidí od přírody a rostlin vzdaluje? Může vám to připadat poněkud smutné, možná i přehnané, ale člověk, který je součástí přírody se začíná od přírody distancovat. Někteří lidé si dokonce snáze dokážou představit život bez rostlin, než bez televize a počítače.

Stylová zahradní houpačka pro příjemný relax

Kategorie: Zahradní nábytek | Okrasná zahrada | 2.3.2011
Stylová zahradní houpačka pro příjemný relax Houpání je pro většinu z nás velmi příjemný druh pohybu. Najdou se i tací, jimž je houpání nepříjemné. Stylová zahradní houpačka však neslouží pouze k houpání, ale i k příjemnému posezení. Kromě toho je pěkným kouskem zahradního nábytku.

Zahradní chladníčka, hodí se na každou zahradu

Kategorie: Vybavení a technika | 2.3.2011
Zahradní chladníčka, hodí se na každou zahradu Malé, velké, střední, mobilní i imobilní zahradní chladničky už v Americe dávno mají! Spolehlivé pomocníky, kteří dokážou zpříjemnit zahradní posezení i grilování. Nepotřebujete ji také i vy?

Zahradní pergola a její výhody

Kategorie: Rady a tipy | 1.3.2011
Zahradní pergola a její výhody Vždy za nepříznivého počasí je pergola výbornou součástí domu. Zahradu opticky nezmenší a přitom splní přesně to, co od ní požadujete.

Je vaše zahrada připravena na jaro?

Kategorie: | 1.3.2011
Je vaše zahrada připravena na jaro? Zima už pomalu ztrácí svojí sílu a proč si nezkráti čekání na jaro tim, abychom se podívali, co všechno by jsme mohli na jaře potřebovat? Proč si u nedělní kávy nezalistovat katalogem a nepodívat se, zda v něm nenajdeme něco, co by se nám mohlo již brzy hodit?

Zimní dům a zahrada

Kategorie: Rady a tipy | 1.3.2011
Zimní dům a zahrada Zahrada, která vám po celý rok poctivě sloužila, si zasluhuje v zimě trochu odpočinku. Ale dopřejte jí o svátcích kromě klidu také trochu dekorace. Bude vypadat skvěle.

Krmítka pro ptáčky

Kategorie: Rady a tipy | 1.3.2011
Krmítka pro ptáčky Udělejte radost sobě i ptáčkům a pořiďte si na vaší zahrudu či balkón krmítko pro ptáčky. Ti kteří neodlétají do teplých krajin, to určitě ocenní!

Jezírko, vodopád nebo stín jehličnanů?

Kategorie: Rady a tipy | 1.3.2011
Jezírko, vodopád nebo stín jehličnanů? Krásná zahrada může orámovat Váš dům. Je libo anglický trávník? Popínavý břečťan nebo růžové růže? Jezírko? Nebo snad vodopád? Chcete se před starostmi schovat do zahrady, která je k odpočinku jako stvořená? Přečtěte si náš článek a načerpejte trochu inspirace.

Podzimní úklid zahrady

Kategorie: Rady a tipy | 1.3.2011
Podzimní úklid zahrady Nevlídné a upršené počasí posledních dní nám začíná dávat najevo, že se blíží podzim a s ním také zazimování zahrady. Ona zahrada potřebuje právě na podzim pěkně uklidit, aby mohla na jaře znovu začít sloužit v celé své kráse.

Pořiďte si nový gril na sezónu!

Kategorie: Krby, grily, grilování | 1.3.2011
Pořiďte si nový gril na sezónu! Grilovací sezóna je za dveřmi a proto je ten pravý čas poohlédnout se po novém grilu. Doba kdy bylo grilování výsadou skautů a Američanů, je dávno pryč a tak grilování venku stalo postupně módou i u nás.

Víte, jak vybudovat vlastní studnu?

Kategorie: Rady a tipy | 1.3.2011
Víte, jak vybudovat vlastní studnu? Zbudovat si studnu na vlastním pozemku, je dozajista výborná investice. Člověk s vlastním zdrojem vody se stává nezávislým na případných poruchách vodovodní sítě, ví své o kvalitě vody, kterou pije, a může ji také do určité míry ovlivnit.

Zahradní skalka, víte jak na ní?

Kategorie: Rady a tipy | 1.3.2011
Zahradní skalka, víte jak na ní? Zahradní skalka je ozdobou každé zahrady. Již s prvními slunečními paprsky jara nás může překvapit nádhernými barvami. Vybudování skalky není zas až tak složité. Na počátku je nejdůležitější dobré odplevelení půdy, kterou na skalku použijeme. Věřte, že si tím do budoucna ušetříte mnoho práce.