Řešení pro zastínění a zastřešení terasy

Kategorie: Dům a chata | Vybavení a technika | 10.7.2015
Řešení pro zastínění a zastřešení terasy Znáte lepší odpočinek po dlouhém pracovním týdnu, než víkend strávený sladkým nicneděláním doma na terase? Díky vhodně zvolenému typu zastínění terasu využijete i během parních letních dní, zastřešení terasy vám navíc poskytne ochranu i před deštěm.

Zabydlete se na zahradě!

Kategorie: Zahradní nábytek | 7.7.2015
Zabydlete se na zahradě! Také s létem měníte svůj obývací pokoj za zahradu? Přinášíme Vám spoustu inspirativních tipů, jak se venku zabydlet. Kovový nábytek, nádoby na květiny a další zahradní doplňky promění Vaši zahradu v to nejkrásnější pohádkové zákoutí.

Jak ošetřit zahradní nábytek?

Jak ošetřit zahradní nábytek? Stejně jako zahrada, tak i zahradní nábytek si zaslouží po dlouhé zimě probudit a vdechnout mu život. V případě, že je to dřevěný zahradní nábytek, je potřeba podniknout určité kroky, aby byl zase jako nový a vy jste si na něm jaro a léto užili bez problémů. Jak ošetřit zahradní nábytek, jaké existují možnosti a co je potřeba dodržet, se dočtete v následujícím článku.

Zahradní jezírko – estetika a praktické využití

Kategorie: Dům a chata | Okrasná zahrada | 5.5.2015
Zahradní jezírko – estetika a praktické využití Jezírka dlouhodobě patří mezi oblíbené prvky zahradní architektury. Prakticky založení zahrádkáři je oceňují nejen jako elegantní estetický doplněk své zahrady, ale i jako zásobárnu vody pro zálivku rostlin. Proč se ale v letních vedrech neosvěžit také?

Plesnivý sklep? Už nikdy více!

Kategorie: Dům a chata | Vybavení a technika | Rady a tipy | 25.3.2015
Plesnivý sklep? Už nikdy více!  Pustili jste se do odzimování svého letního bytu a se zděšením zjišťujete, co všechno Vám ve sklepě zplesnivělo? Uskladněná jablka, knihy o zahradě, a dokonce i zahradní rukavice? Příště už se to nestane! Pokud ovšem zajistíte v těchto prostorách pravidelné odvětrávání.

3 nejčastější chyby při koupi zahradního krbu

3 nejčastější chyby při koupi zahradního krbu K výběr stavebnicového zahradního krbu pro Vaše zahradní posezení by měl člověk přistupovat odpovědně, neboť zahradní krb je jedním z dominantních prvků zahrady či terasy, který by Vám měl sloužit mnoho let. Konečný výběr je pochopitelně na Vás, ale přesto lze doporučit pár základních zásad a doporučení, jak se při výběru a nákupu vyvarovat několika zásadních chyb. Pokud se těmto hlavním chybám vyhnete, jste na poloviční cestě ke správnému rozhodnutí a je zde již velká šance, že Vaše grilování bude opravdu pohodové a chuť grilovaných pokrmů Vám poněkud nezhořkne.

Kvalitní substrát, základ života rostlin

Kategorie: Rostliny | Péče o zahradu | Pěstování | 11.3.2015
Kvalitní substrát, základ života rostlin Pokud Vám záleží na zdárném růstu pěstovaných rostlin, je třeba začít od podlahy – tedy v tomto případě vlastně od země. Ať se už jedná o květiny, okrasné keře, ovocné stromy či zeleninové druhy, všechny tyto rostliny mají jedno společné. Potřebují kvalitní výživu.

Pozvánka na jarní veletrhy nejen o bydlení

Pozvánka na jarní veletrhy nejen o bydlení Srdečně Vás zveme na jarní veletrhy ABF, kde uvidíte přehlídku nápadů, inspirace a novinek v bydlení. Navštivte největší veletrh o bydlení v České republice, budete mít možnost si popovídat s odborníky domácích i zahraničních firem a prohlédnout si jejich nabídku produktů a služeb.

Plastové bazény a zastřešení bazénu

Kategorie: Dům a chata | Vybavení a technika | 16.2.2015
Plastové bazény a zastřešení bazénu Také už se nemůžete dočkat, až začne sluníčko pořádně pálit a Vy si budete užívat svou koupací dovolenou? Zkraťte si čekání na léto a pořiďte si vlastní bazén! Pokud budete mít i zastřešení, můžete zahájit koupací sezónu již v dubnu!

Zahradní domek není jen praktický pomocník

Zahradní domek není jen praktický pomocník Patříte také mezi ty, jejichž koníčkem je pěstování vlastního ovoce a zeleniny? Je zahrada vaší chloubou a místem aktivního odpočinku?

Jaká péče o zahradu je nejzdravější? Přírodní!

Kategorie: Rady a tipy | Péče o zahradu | Rok na zahradě | 24.9.2014
Jaká péče o zahradu je nejzdravější? Přírodní! Příroda je jako bumerang, všechno člověku vrátí, včetně používání chemických přípravků na zahradě. Například nespotřebovaná průmyslová hnojiva, která jsou spláchnuta znovu do půdy, se k nám vrací zpět v podobě alergických reakcí a dalších zdravotních problémů. Lidé, kteří si toto uvědomují, dávají přednost pěstování přírodní cestou.

FOR ARCH představí novinky ve stavebním oboru

FOR ARCH představí novinky ve stavebním oboru Letošního mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH se zúčastní 830 vystavovatelů ze 16 zemí světa včetně Belgie, Francie a Itálie. Návštěvníkům nabídne expozice na čisté výstavní ploše 18 000 m2, což představuje 5% nárůst oproti minulému ročníku. Jubilejní 25. ročník akce se zaměří na rekonstrukce a revitalizace, které rozhýbávají podle odborníků stavební průmysl negativně ovlivněný ekonomickou recesí. Veletrh FOR ARCH spolu se souběžnými veletrhy proběhne od úterý 16. do soboty 20. září 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA.