Venkovní rostliny, které je nutné uklidit na zimu uklidit

Kategorie: Rostliny | 18.11.2017
Ačkoli nám stále ještě kraluje barevný podzim, studená zima tu bude co nevidět. První mrazíky každoročně spoustu lidí překvapí, ještě více pak rostliny na jejich zahradě. A mnohdy stačí opravdu málo, aby došlo k jejich nenávratnému poškození. I když nám tedy ještě nějaký ten čas zbývá, určitě ničemu neuškodíte, pokud dané rostliny na zimu připravíte s předstihem. Před chladnou zimou tak budete o krok napřed - a to se hodí, nemyslíte?

Luxusní ložnice se neobejde bez luxusní matrace

Kategorie: Dům a chata | 20.5.2012
Luxusní ložnice se neobejde bez luxusní matrace Kvalitní spánek je základem zdravého a spokojeného života. Mnoho z nás proto investuje značnou část svých příjmů do luxusní ložnice.

Skleník na zahradě si můžete postavit sami

Kategorie: Rady a tipy | 20.5.2012
Skleník na zahradě si můžete postavit sami Chybí Vám doma místo na předpěstování zeleniny, anebo chcete pěstovat teplomilné, anebo dokonce exotické druhy rostlin? Postavte si skleník na zahradě. bude hodit skleník. Skleník na zahradě si můžete postavit sami.

Popínavé růže jsou velmi choulostivé

Kategorie: Pěstování | 19.5.2012
Popínavé růže jsou velmi choulostivé Ne nadarmo se říká, že trpělivost růže přináší. Růže jsou poměrně náročné na pěstování a mají mnoho škůdců. U popínavých růží platí toto tvrzení dvojnásob, neboť popínavé růže jsou velmi choulostivé.

Rododendron na zahradě

Kategorie: Pěstování | 18.5.2012
Rododendron na zahradě  Krásně rozkvetlý rododendron na zahradě je pro své majitele chloubou. Pokud se chceme krásou tohoto keře chlubit, musíme mu vytvořit odpovídající podmínky.

Jak chránit růže proti škůdcům

Kategorie: Rady a tipy | 17.5.2012
Jak chránit růže proti škůdcům Růže patří mezi nejoblíbenější rostliny našich zahrádek. Jsou však velice choulostivé a ohrožené celou řadou škůdců. A jak chránit růže proti škůdcům? Volbou vhodného stanoviště, volbou vhodných sousedů a správnou péčí.

Reveň rebarbora na zahradě

Kategorie: Pěstování | 16.5.2012
Reveň rebarbora na zahradě Reveň rebarbora neboli reveň kadeřavá se pěstuje pro řapíky, které obsahují mnoho zdraví prospěšných látek, a mají široké uplatnění v kuchyni i v léčitelství.

Slunečnice naplní Vaši zahrádku optimismem

Kategorie: Rostliny | 15.5.2012
Slunečnice naplní Vaši zahrádku optimismem Slunečnice jsou krásné dekorativní rostliny, které naplní naši zahrádku optimismem. Jejich pěstování není náročné.

Práce na zahradě po zmrzlících

Kategorie: | 14.5.2012
Práce na zahradě po zmrzlících Když odejdou tři ledoví muži, přichází čas přesadit předpěstované sazeničky zeleniny do záhonů a také vysadit choulostivé druhy trvalek a další okrasné rostliny citlivé na chlad.

Slunečníky na zahradu či terasu

Kategorie: Vybavení a technika | 13.5.2012
Slunečníky na zahradu či terasu Slunečníky představují tradiční řešení, jak si zpříjemnit zahradní posezení na zahradě či terase. Vybrat si můžeme z mnoha typů.

Pěstování melounů

Kategorie: Pěstování | 12.5.2012
Pěstování melounů Pěstování melounů není tak náročné, jak by se mohlo zdát. Tak proč si nevypěstovat tuto lahodnou zeleninu na vlastní zahradě?

Muškáty zkrášlí Vaše bydlení po celou sezónu

Kategorie: | 11.5.2012
Muškáty zkrášlí Vaše bydlení po celou sezónu Muškáty patří mezi nejoblíbenější dekorativní rostliny. Protože jsou však citlivé na mráz, můžeme je bezpečně dát za okno až po třech ledových mužích.

Petúnie na zahradě

Kategorie: Rostliny | 10.5.2012
Petúnie na zahradě Petúnie jsou velmi vděčné rostliny, které zkrášlí Vaši zahradu, balkón či terasu. Aby se jim dobře dařilo, potřebují dostatek vláhy a živin.