Ředkvičky můžete pěstovat na jaře i na podzim

Kategorie: Pěstování | 7.7.2012
Ředkvičky můžete pěstovat na jaře i na podzim Máte rádi ředkvičky? Vypěstujte si je na zahrádce. Vypěstovat ředkvičky není náročné a navíc je můžete vysít několikrát během sezóny.

Šalvěj lékařská preferuje slunečné stanoviště

Kategorie: Bylinky | 6.7.2012
Šalvěj lékařská preferuje slunečné stanoviště Šalvěj lékařská je středomořská bylinka, která má ráda slunce a lehkou půdu s dobrou propustností. Stejně dobře jako na zahradě ji můžete pěstovat také doma.

Zajíc na zahradě. Ochrana úrody

Kategorie: Fauna na zahradě | 5.7.2012
Zajíc na zahradě. Ochrana úrody   Když má zajíc nedostatek potravy, dokáže na naší zahradě napáchat velké škody, a to nejen na úrodě, ale také na stromkách. Zde je několik tipů, jak zaječím návštěvám zamezit.

Toužíte po luxusní ložnici?

Kategorie: Dům a chata | 4.7.2012
Toužíte po luxusní ložnici? Vedle krásného interiéru je důležitá také kvalita postele a na ní položené matrace. Luxusní matrace je spolehlivou zárukou kvalitního odpočinku.

Popínavé rostliny. Neškodí fasádě?

Kategorie: Dům a chata | 4.7.2012
Popínavé rostliny. Neškodí fasádě? Popínavé rostliny dodávají domům krásný romantický vzhled. Neškodí ale jejich fasádám?

Kočky na zahradě

Kategorie: Fauna na zahradě | 3.7.2012
Kočky na zahradě Kočky společně se psy patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky. Ovšem toulavé kočky na zahradě (nebo kočky sousedů) nejsou vždy vítanými hosty. Jak je přesvědčit, aby nechodily na naši zahradu? Zkusíme Vám poradit.

Modřín na zahradě

Kategorie: Rostliny | 2.7.2012
Modřín na zahradě Modřín je opadavý jehličnan, který příjemně oživí Vaši zahradu svými světle zelenými a na podzim žlutými jehličkami.

Červenec v zahradě

Kategorie: Rok na zahradě | 1.7.2012
Červenec v zahradě V červenci je zahrádkářská sezóna v plném proudu, a to jak na okrasné, tak na užitné zahradě. Rostliny nádherně kvetou a my sklízíme mnoho ovocných i zeleninových druhů. Zahradu je třeba zalévat a zbavovat plevele.

Kapři Koi oživí Vaše zahradní jezírko

Kategorie: Fauna na zahradě | 30.6.2012
Kapři Koi oživí Vaše zahradní jezírko Kapři Koi patří mezi oblíbené ryby, které se chovají především z toho důvodu, aby oživili zahradní jezírko. Aby se však kaprům v našem jezírku dobře dařilo, musíme jim vytvořit odpovídající podmínky.

Pranostiky na červenec

Kategorie: Rok na zahradě | 29.6.2012
Pranostiky na červenec V červenci jsme pro Vás připravili známé i méně známé červencové pranostiky. Do jaké míry letos platí, můžete posoudit sami.

Rakytník řešetlákový se pěstuje především pro plody

Kategorie: Pěstování | 28.6.2012
Rakytník řešetlákový se pěstuje především pro plody Rakytník řešetlákový je oblíbený okrasný keř, hlavním důvodem pro jeho pěstování jsou jeho plody, které obsahují celou řadu zdraví prospěšných látek.

Třapatka zvláštní pomáhá proti nachlazení

Kategorie: Rostliny | 27.6.2012
Třapatka zvláštní pomáhá proti nachlazení Třapatka zvláštní nás na první pohled zaujme svými nápadně žlutými květy s hnědým středem. Třapatka zvláštní barevně připomíná slunečnici, je však příbuzná rostliny známé pod názvem Echninacea.