Leptinella je nenáročná skalnička

Kategorie: Rostliny | 14.7.2011
Leptinella je nenáročná skalnička Leptinella je nízká a na pěstování nenáročná skalnička původem z horských oblastí Nového Zélandu. Na zahradě ji lze využít několika způsoby.

Mombrécie pochází z Jižní Afriky

Kategorie: Rostliny | 14.7.2011
Mombrécie pochází z Jižní Afriky Mombrécie je překrásná rostlina původem z jižní Afriky, která se pyšní květy připomínajícími frézii. Existuje několik druhů, všechny jsou však vhodné ke zvelebení koutů zahrady.

Podstupnice určuje vzhled schodiště

Kategorie: Dům a chata | 14.7.2011
Podstupnice určuje vzhled schodiště Podstupnice určuje vzhled celého schodiště, neboť při pohledu na sestavu schodů vidíme právě soustavu podstupnic a pouze čela schodů.

Růže z Jericha je symbolem štěstí a lásky

Kategorie: Rostliny | 14.7.2011
Růže z Jericha je symbolem štěstí a lásky Růže z Jericha je překrásná rostlina, která má však s trnitými královnami krásy pramálo společného. Správně se jmenuje zimolez, anebo se jí říká kozí list.

Živý plot z habru roste rychle

Kategorie: Péče o zahradu | 7.7.2011
Živý plot z habru roste rychle Živý plot z habru je v našich zeměpisných šířkách velmi rozšířený. Důvodů, proč mít živý plot z habru existuje hned několik. Je to především rychlý růst, snadná tvarovatelnost a odolnost.

Jak správně grilovat

Kategorie: Krby, grily, grilování | 6.7.2011
Jak správně grilovat Vzpomínáte na vydařenou grilovací party u Vašich přátel? Pořiďte si svůj vlastní gril a naučte se sami grilovat. Je to velmi snadné.

Cukety si zaslouží bohatou výživu

Kategorie: Pěstujeme zeleninu | 3.7.2011
Cukety si zaslouží bohatou výživu    Cukety mají rády půdu bohatou na živiny a dostatečnou zálivku. Jinak není jejich pěstování nikterak náročné. Vyrostou Vám i na kompostu.

Ředkvičky můžete vysévat opakovaně

Kategorie: Pěstujeme zeleninu | 3.7.2011
Ředkvičky můžete vysévat opakovaně Ředkvička je jednoletá kořenová zelenina, která se v kuchyni těší velké oblibě. Pěstuje se poměrně snadno a lze ji vysévat několikrát do roka.

Rajčata jsou nejpěstovanější zeleninový druh

Kategorie: Pěstujeme zeleninu | 30.6.2011
Rajčata jsou nejpěstovanější zeleninový druh Rajčata patří mezi nejoblíbenější zeleninové druhy na světě. Vyžadují půdu bohatou na živiny a pravidelnou zálivku.

Zahradní terasa je jako stvořená k odpočinku

Kategorie: Okrasná zahrada | 27.6.2011
Zahradní terasa je jako stvořená k odpočinku Zahradní terasa, která nepřiléhá těsně k domu, ale je od něho vzdálena několik metrů, je jako stvořená k nerušenému odpočinku.

Zahradní kuchyně k létu patří

Kategorie: Krby, grily, grilování | 27.6.2011
Zahradní kuchyně k létu patří V létě je radost venku nejen stolovat, ale také připravovat pokrmy. Protože zahradní kuchyně k létu patří, přinášíme Vám trochu inspirace.

Sochy na zahradu je třeba správně zvolit

Kategorie: Okrasná zahrada | 27.6.2011
Sochy na zahradu je třeba správně zvolit Chcete svou zahradu ozvláštnit? Pořiďte si sochy do zahrady z přírodního materiálu, anebo z jeho imitace. Jejich design a motiv je třeba správně zvolit.