Krásný oměj je jedovatý

Kategorie: Rostliny | 10.08.2013
Krásný oměj je jedovatý   Nádherná modře kvetoucí rostlina z čeledi pryskyřníkovitých, oměj, je ozdobou každé zahrady. Málokdo však ví, že oměj patří mezi nejjedovatější rostliny v Evropě.

Rozkvetlá zahrada v srpnu

Kategorie: Okrasná zahrada | 10.08.2013
Rozkvetlá zahrada v srpnu Zahrada v srpnu je krásně barevná. Květy brzkého léta, které končí svou sezónu, se potkávají s květy pozdního léta. Pracemi na okrasné zahradě můžeme výrazně prodloužit dobu květu obou druhů rostlin.

Moderní rolety na okna

Kategorie: Dům a chata | 30.07.2013
Moderní rolety na okna Rolety patří mezi nejstarší a nejčastěji používané prvky stínící techniky vůbec. Jejich unifikovaný vzhled a nekomfortní ovládání však měly za následek, že mnoho z nás dávalo raději přednost záclonám. K tomu už není důvod. Moderní rolety nejenže dokážou esteticky zušlechtit interiér, ale také se snadno ovládají.

Dřevěný nábytek sluší všem zahradám

Kategorie: Zahradní nábytek | Dům a chata | Zahrada a děti | 09.07.2013
Dřevěný nábytek sluší všem zahradám Přestože se zahradní nábytek vyrábí z různých materiálů, největší oblibě se těší tradiční řešení - stylový dřevěný nábytek, který sluší všem zahradám. Pokud vybíráte nábytek na zahradu, připravili jsme pro Vás trošku dřevěné inspirace.

Každá sezóna může být pohodová, markýzy Vás ochrání před rozmary počasí

Kategorie: Dům a chata | 09.07.2013
Každá sezóna může být pohodová, markýzy Vás ochrání před rozmary počasí Chcete si užít pohodovou sezónu? Letošní, příští, i tu další? Pořiďte si na svou zahradu či terasu markýzy, osvědčený prvek stínící techniky, který Vás ochrání před rozmary počasí, a navíc stylově zútulní Vaše bydlení.

Jak zasadit rostliny do jezírka

Kategorie: Okrasná zahrada | 06.07.2013
Jak zasadit rostliny do jezírka Jezírka patří mezi oblíbené prvky zahradní architektury. Nezbytnou součástí každého jezírka jsou vodní rostliny, které vodu přirozeně čistí. Aby rostliny prosperovaly, a nedošlo k narušení přirozené rovnováhy v jezírku, musíme vědět, jak rostliny správně zasadit.

Balzamíny kvetou celou sezónu

Kategorie: Rostliny | 27.06.2013
Balzamíny kvetou celou sezónu Krásně barevné balzamíny kvetou celou sezónu, a proto patří mezi oblíbené balkonové rostliny. Největší oblibě se těší odrůda z Nové Guineje, která se u nás začala pěstovat na přelomu 70. a 80. let minulého století.

Tavolník se hodí na každou zahradu

Kategorie: Pěstování | 26.06.2013
Tavolník se hodí na každou zahradu  Tavolník neboli spirea patří mezi okrasné keře s minimálními nároky na pěstování. Je proto vhodný na každou zahradu, nezávisle na složení půdy a stanovišti. Největší oblibě se těší kultivar Magic Carpet.

Tabák je krásná dekorativní rostlina

Kategorie: Pěstování | 22.06.2013
Tabák je krásná dekorativní rostlina Kouření škodí zdraví. Víte ale, že tabák je také léčivá rostlina? A že svými červenorůžovými květy může zkrášlit Vaši zahradu či terasu? Přinášíme tipy na jeho pěstování.

Lobelka do truhlíku i na skalku

Kategorie: Pěstování | 22.06.2013
Lobelka do truhlíku i na skalku Lobelka je poměrně náročná na pěstování, přesto se těší mezi zahrádkáři rostoucí oblibě. Rostliny jsou vhodné jak pro pěstování v nádobách, tak na skalku. Převislé odrůdy jsou ideální do závěsných květináčů.

Jak zařídit zahradní domeček pro děti

Kategorie: Zahrada a děti | 20.06.2013
Jak zařídit zahradní domeček pro děti Domeček na stromě už stojí.(Jediné, co se nedaří sehnat, je klasický dřevěný žebřík délky 3 m, a který je proto dočasně nahrazen starými štaflemi.) Nyní přichází na řadu vylepšování, zvelebování a zařizování.

Kiwi na zahradu či terasu

Kategorie: Pěstování | 19.06.2013
Kiwi na zahradu či terasu Exotické kiwi, které pochází z Číny, u nás známe především jako plody. Kiwi je však také oblíbená pnoucí rostlina, kterou si mnoho majitelů domů pořizuje na své terasy.