Každá sezóna může být pohodová, markýzy Vás ochrání před rozmary počasí

Kategorie: Dům a chata | 9.7.2013
Každá sezóna může být pohodová, markýzy Vás ochrání před rozmary počasí Chcete si užít pohodovou sezónu? Letošní, příští, i tu další? Pořiďte si na svou zahradu či terasu markýzy, osvědčený prvek stínící techniky, který Vás ochrání před rozmary počasí, a navíc stylově zútulní Vaše bydlení.

Jak zasadit rostliny do jezírka

Kategorie: Okrasná zahrada | 6.7.2013
Jak zasadit rostliny do jezírka Jezírka patří mezi oblíbené prvky zahradní architektury. Nezbytnou součástí každého jezírka jsou vodní rostliny, které vodu přirozeně čistí. Aby rostliny prosperovaly, a nedošlo k narušení přirozené rovnováhy v jezírku, musíme vědět, jak rostliny správně zasadit.

Balzamíny kvetou celou sezónu

Kategorie: Rostliny | 27.6.2013
Balzamíny kvetou celou sezónu Krásně barevné balzamíny kvetou celou sezónu, a proto patří mezi oblíbené balkonové rostliny. Největší oblibě se těší odrůda z Nové Guineje, která se u nás začala pěstovat na přelomu 70. a 80. let minulého století.

Tavolník se hodí na každou zahradu

Kategorie: Pěstování | 26.6.2013
Tavolník se hodí na každou zahradu  Tavolník neboli spirea patří mezi okrasné keře s minimálními nároky na pěstování. Je proto vhodný na každou zahradu, nezávisle na složení půdy a stanovišti. Největší oblibě se těší kultivar Magic Carpet.

Tabák je krásná dekorativní rostlina

Kategorie: Pěstování | 22.6.2013
Tabák je krásná dekorativní rostlina Kouření škodí zdraví. Víte ale, že tabák je také léčivá rostlina? A že svými červenorůžovými květy může zkrášlit Vaši zahradu či terasu? Přinášíme tipy na jeho pěstování.

Lobelka do truhlíku i na skalku

Kategorie: Pěstování | 22.6.2013
Lobelka do truhlíku i na skalku Lobelka je poměrně náročná na pěstování, přesto se těší mezi zahrádkáři rostoucí oblibě. Rostliny jsou vhodné jak pro pěstování v nádobách, tak na skalku. Převislé odrůdy jsou ideální do závěsných květináčů.

Jak zařídit zahradní domeček pro děti

Kategorie: Zahrada a děti | 20.6.2013
Jak zařídit zahradní domeček pro děti Domeček na stromě už stojí.(Jediné, co se nedaří sehnat, je klasický dřevěný žebřík délky 3 m, a který je proto dočasně nahrazen starými štaflemi.) Nyní přichází na řadu vylepšování, zvelebování a zařizování.

Kiwi na zahradu či terasu

Kategorie: Pěstování | 19.6.2013
Kiwi na zahradu či terasu Exotické kiwi, které pochází z Číny, u nás známe především jako plody. Kiwi je však také oblíbená pnoucí rostlina, kterou si mnoho majitelů domů pořizuje na své terasy.

Aby se bazénová voda nekazila

Kategorie: Vybavení a technika | 19.6.2013
Aby se bazénová voda nekazila   Pokud chceme mít krásně čistou bazénovou vodu, musíme o ni správně pečovat. Díky filtraci a bazénové chemii není naštěstí tato péče příliš náročná.

Příslušenství pro Váš krásný dům: vrata, dveře, ploty a rolety

Kategorie: | 19.6.2013
Příslušenství pro Váš krásný dům: vrata, dveře, ploty a rolety Chcete bydlet v krásném domě, který se stane klenotem Vaší ulice? Doplňte vzhled jeho fasády stylovými dveřmi, vraty, ploty, roletami a dalším příslušenstvím. Volba kvalitního dodavatele je zárukou Vaší spokojenosti a celkového sladění komponentů.

Zahradní domeček na stromě

Kategorie: Zahrada a děti | 23.5.2013
Zahradní domeček na stromě Pokud máte zahradu a chcete udělat svým dětem radost, můžete jim vybudovat (nebo nechat vybudovat) dřevěný domeček v koruně stromu. Připravili jsme pro Vás jeden malý inspirativní tip.

Než si pořídíte nadzemní bazén

Kategorie: Vybavení a technika | 23.5.2013
Než si pořídíte nadzemní bazén Nadzemní bazény se v poslední době těší rostoucí oblibě. Mezi jejich hlavní výhody patří ve srovnání se zápustnými bazény výrazně nižší pořizovací cena a nenáročnost terénních úprav na pozemku. Ovšem také nadzemní bazén vyžaduje přípravu podkladu.