
Jahodníky nám nesou lahodné plody od června do července, stáleplodící jahodníky od května do října. Svou péči si zaslouží také mimo sezónu. Poradime Vám proto, jak pečovat o jahodníky v zimě.

Petrželku, pažitku, kopr a libeček má na zahrádce skoro každý. Znáte ale bedrník a brutnák?

V prosinci jsme pro Vás vybrali méně známé prosincové pranostiky.

Stejně jako vánoční hvězda Vaši vánoční dekoraci obohatí cesmína. Kombinace červené a zelené k Vánocům neodmyslitelně patří.

Mochyně židovská třešeň má krásné oranžové plody, které vypadají jako lampionky, a proto se používá jako dekorace.

Violka vonná je drobná rostlinka, kterou můžeme zkrášlit stinná místa v zahradě, například skalku. Kromě toho je violka cenná léčivka.

Travní koberec představuje osvědčené řešení, jak během rekordního času zazelenit zahradu. Ihned po položení vyžaduje notnou zálivku.

S příchodem adventu bychom měli pamatovat na předvánoční výzdobu. Vánoční hvězda, odborně poinsettie, patří na adventní stůl.

Pokud nechcete, aby Vám přes zimu chyběly vitamíny, nakličte si semena řeřichy a máte zajištěný přísun vitamínů také v zimním období.

Krmení ptáčků v zimě není pouze dobrý skutek, ale také přínos pro Vaši zahradu.

Ze směsi bylinek a lihu si můžeme připravit vynikající bylinný likér, který podporuje dobré trávení a v případě nouze nám pomůže při žaludeční nevolnosti.

Milí zahrádkáři, správné jaro začíná podzimem. Pokud jste zapomněli zasadit cibulky tulipánů, můžete to ještě na poslední chvíli napravit.