Vlhkost ve starším domě - jak se s ní poprat?

Kategorie: Dům a chata | Rady a tipy | 9.7.2018
Starší domy jsou náchylnější na řadu problémů. Jedním z častých problémů bývá zvýšená vlhkost v domě. Ať už jste starší dům pořídili nebo to máte do budoucna v plánu, počítejte s tím, že se dříve nebo později s tímto budete potýkat.

Přijměte pozvání na veletrh FOR ARCH

Kategorie: Dům a chata | Rady a tipy | 1.9.2015
Přijměte pozvání na veletrh FOR ARCH Za několik málo dní začne mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH. V sedmi výstavních halách na ploše necelých 40.000 metrů čtverečních vám více než osm set vystavovatelů ze 14 zemí světa představí své produkty a služby. Přijměte naše pozvání a nezapomeňte, že součástí veletrhu budou také konference, ukázky řemesel i architektonická live show.

Navštivte nový veletrh FOR HOME DECOR

Kategorie: Dům a chata | Vybavení a technika | 17.8.2015
Navštivte nový veletrh FOR HOME DECOR Na začátek září se na výstavišti PVA EXPO PRAHA chystá nový veletrh FOR HOME DECOR určený pro všechny výrobce a importéry dekorací, stolování a skla, bytových doplňků a dárků. Přijďte se podívat na ucelenou nabídku dekorací a dárků na jednom místě.

Řešení pro zastínění a zastřešení terasy

Kategorie: Dům a chata | Vybavení a technika | 10.7.2015
Řešení pro zastínění a zastřešení terasy Znáte lepší odpočinek po dlouhém pracovním týdnu, než víkend strávený sladkým nicneděláním doma na terase? Díky vhodně zvolenému typu zastínění terasu využijete i během parních letních dní, zastřešení terasy vám navíc poskytne ochranu i před deštěm.

Zabydlete se na zahradě!

Kategorie: Zahradní nábytek | 7.7.2015
Zabydlete se na zahradě! Také s létem měníte svůj obývací pokoj za zahradu? Přinášíme Vám spoustu inspirativních tipů, jak se venku zabydlet. Kovový nábytek, nádoby na květiny a další zahradní doplňky promění Vaši zahradu v to nejkrásnější pohádkové zákoutí.

Jak ošetřit zahradní nábytek?

Jak ošetřit zahradní nábytek? Stejně jako zahrada, tak i zahradní nábytek si zaslouží po dlouhé zimě probudit a vdechnout mu život. V případě, že je to dřevěný zahradní nábytek, je potřeba podniknout určité kroky, aby byl zase jako nový a vy jste si na něm jaro a léto užili bez problémů. Jak ošetřit zahradní nábytek, jaké existují možnosti a co je potřeba dodržet, se dočtete v následujícím článku.

Zahradní jezírko – estetika a praktické využití

Kategorie: Dům a chata | Okrasná zahrada | 5.5.2015
Zahradní jezírko – estetika a praktické využití Jezírka dlouhodobě patří mezi oblíbené prvky zahradní architektury. Prakticky založení zahrádkáři je oceňují nejen jako elegantní estetický doplněk své zahrady, ale i jako zásobárnu vody pro zálivku rostlin. Proč se ale v letních vedrech neosvěžit také?

Plesnivý sklep? Už nikdy více!

Kategorie: Dům a chata | Vybavení a technika | Rady a tipy | 25.3.2015
Plesnivý sklep? Už nikdy více!  Pustili jste se do odzimování svého letního bytu a se zděšením zjišťujete, co všechno Vám ve sklepě zplesnivělo? Uskladněná jablka, knihy o zahradě, a dokonce i zahradní rukavice? Příště už se to nestane! Pokud ovšem zajistíte v těchto prostorách pravidelné odvětrávání.

3 nejčastější chyby při koupi zahradního krbu

3 nejčastější chyby při koupi zahradního krbu K výběr stavebnicového zahradního krbu pro Vaše zahradní posezení by měl člověk přistupovat odpovědně, neboť zahradní krb je jedním z dominantních prvků zahrady či terasy, který by Vám měl sloužit mnoho let. Konečný výběr je pochopitelně na Vás, ale přesto lze doporučit pár základních zásad a doporučení, jak se při výběru a nákupu vyvarovat několika zásadních chyb. Pokud se těmto hlavním chybám vyhnete, jste na poloviční cestě ke správnému rozhodnutí a je zde již velká šance, že Vaše grilování bude opravdu pohodové a chuť grilovaných pokrmů Vám poněkud nezhořkne.

Kvalitní substrát, základ života rostlin

Kategorie: Rostliny | Péče o zahradu | Pěstování | 11.3.2015
Kvalitní substrát, základ života rostlin Pokud Vám záleží na zdárném růstu pěstovaných rostlin, je třeba začít od podlahy – tedy v tomto případě vlastně od země. Ať se už jedná o květiny, okrasné keře, ovocné stromy či zeleninové druhy, všechny tyto rostliny mají jedno společné. Potřebují kvalitní výživu.

Pozvánka na jarní veletrhy nejen o bydlení

Pozvánka na jarní veletrhy nejen o bydlení Srdečně Vás zveme na jarní veletrhy ABF, kde uvidíte přehlídku nápadů, inspirace a novinek v bydlení. Navštivte největší veletrh o bydlení v České republice, budete mít možnost si popovídat s odborníky domácích i zahraničních firem a prohlédnout si jejich nabídku produktů a služeb.

Plastové bazény a zastřešení bazénu

Kategorie: Dům a chata | Vybavení a technika | 16.2.2015
Plastové bazény a zastřešení bazénu Také už se nemůžete dočkat, až začne sluníčko pořádně pálit a Vy si budete užívat svou koupací dovolenou? Zkraťte si čekání na léto a pořiďte si vlastní bazén! Pokud budete mít i zastřešení, můžete zahájit koupací sezónu již v dubnu!

Zahradní domek není jen praktický pomocník

Zahradní domek není jen praktický pomocník Patříte také mezi ty, jejichž koníčkem je pěstování vlastního ovoce a zeleniny? Je zahrada vaší chloubou a místem aktivního odpočinku?