Venkovní rostliny, které je nutné uklidit na zimu uklidit

Kategorie: Rostliny | 18.11.2017
Ačkoli nám stále ještě kraluje barevný podzim, studená zima tu bude co nevidět. První mrazíky každoročně spoustu lidí překvapí, ještě více pak rostliny na jejich zahradě. A mnohdy stačí opravdu málo, aby došlo k jejich nenávratnému poškození. I když nám tedy ještě nějaký ten čas zbývá, určitě ničemu neuškodíte, pokud dané rostliny na zimu připravíte s předstihem. Před chladnou zimou tak budete o krok napřed - a to se hodí, nemyslíte?

Jak na hmyzí škůdce

Kategorie: Fauna na zahradě | 14.6.2012
Jak na hmyzí škůdce Rčení být obtížný jako hmyz není náhodné. Když se venku oteplí, vosy, mouchy, komáři a další hmyz nám dokáže znepříjemnit letní dny. Přinášíme Vám proto několik osvědčených tipů, jak na hmyzí škůdce.

Potpourri z letních květů

Kategorie: Rady a tipy | 13.6.2012
Potpourri z letních květů Chcete provonět svůj domov krásnou květinovou vůní? Nasušte si potpourri z letních květů. Z levandule, jasmínu a plátků růží.

Zelené hnojení záhonů

Kategorie: Péče o zahradu | 12.6.2012
Zelené hnojení záhonů   Zelené hnojení představuje velmi ekologický způsob, jak doplnit živiny v půdě, kterou bychom příští sezónu rádi využili k pěstování zeleniny, která je náročná na výživu.

Kosmatice z černého bezu - bavorský moučník podle starého receptu

Kategorie: Sezónní recepty | 11.6.2012
Kosmatice z černého bezu - bavorský moučník podle starého receptu  V červnu kvete bez černý. Pokud máte na své zahrádce keř černého bezu, jistě sušíte jeho květy na čaj. Víte ale, že z květů můžete připravit také chutný moučník? Jmenuje se kosmatice a jedná se o starý bavorský recept.

Jak pěstovat kanadské borůvky

Kategorie: Pěstování | 10.6.2012
Jak pěstovat kanadské borůvky Máti rádi borůvky a nechce se Vám na ně jezdit do lesa? Vypěstujte si borůvky na zahradě. My Vám přinášíme návod, jak pěstovat kanadské borůvky.

Bělásek zelný na zahradě

Kategorie: Fauna na zahradě | 8.6.2012
Bělásek zelný na zahradě Bělásek zelný patří na zahradě mezi nevítané hosty. Jeho housenky totiž dokážou znehodnotit velkou část zeleniny z rodu brukvovitých.

Jak pěstovat marihuanu

Kategorie: Pěstování | 3.6.2012
Jak pěstovat marihuanu Marihuana má v omezeném množství blahodárné účinky na lidské zdraví. Její pěstování je povolené pouze pro vlastní potřebu. Kolik rostlin můžete pěstovat? A jak pěstovat marihuanu doma nebo venku?

Červen v zahradě

Kategorie: Rok na zahradě | 1.6.2012
Červen v zahradě Jaké zahradnické práce provádíme v červnu? Co už můžeme sklízet a co naopak vysévat a vysazovat?

Červnové pranostiky mnohé napoví o zbývající části roku

Kategorie: Rok na zahradě | 31.5.2012
Červnové pranostiky mnohé napoví o zbývající části roku Červnové pranostiky nám hodně napoví o zbývající části roku, tedy nejen jaké budou další letní, ale i podzimní a zimní měsíce.

Originální dekorace na zahradu

Kategorie: Rady a tipy | 26.5.2012
Originální dekorace na zahradu Máte doma spoustu nepotřebných věcí, které je Vám líto vyhodit? Použije je jako součást originální dekorace na zahradu.

Vypěstujte si fenykl, zeleninu labužníků

Kategorie: Pěstování | 22.5.2012
Vypěstujte si fenykl, zeleninu labužníků Pokud chcete obohatit svou zahrádku o zajímavý zeleninový druh, vypěstujte si fenykl. Rostlina má krátkou vegetační dobu a vysévá se koncem léta přímo do záhonu.

Zahradní nábytek nemusí být jen z plastu

Kategorie: | 21.5.2012
Zahradní nábytek nemusí být jen z plastu Je pro Vás plastový nábytek synonymem cenově dostupného zahradního nábytku? Zahradní nábytek za příznivou cenu nemusí být jen z plastu. Mnohem estetičtější a odolnější řešení představuje stylový dřevěný, anebo elegantní kovový nábytek.