Víte, jak vybudovat vlastní studnu?

Kategorie: Rady a tipy | 1.3.2011
Víte, jak vybudovat vlastní studnu? Zbudovat si studnu na vlastním pozemku, je dozajista výborná investice. Člověk s vlastním zdrojem vody se stává nezávislým na případných poruchách vodovodní sítě, ví své o kvalitě vody, kterou pije, a může ji také do určité míry ovlivnit.

Zahradní skalka, víte jak na ní?

Kategorie: Rady a tipy | 1.3.2011
Zahradní skalka, víte jak na ní? Zahradní skalka je ozdobou každé zahrady. Již s prvními slunečními paprsky jara nás může překvapit nádhernými barvami. Vybudování skalky není zas až tak složité. Na počátku je nejdůležitější dobré odplevelení půdy, kterou na skalku použijeme. Věřte, že si tím do budoucna ušetříte mnoho práce.

Ochranné pásmo studny

Kategorie: Rady a tipy | 1.3.2011
Ochranné pásmo studny Pouštíte se na vlastním pozemku do hloubení studny? Zvažte, na co všechno musíte brát ohled. Podle vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj č. 137/1998 Sb., o technických požadavcích na výstavbu, musí být studna situována v prostředí, které není zdrojem možného znečištění ani ohrožení jakosti vody ve studni.

Zahrada pro děti

Kategorie: Zahrada a děti | 1.3.2011
Zahrada pro děti Pokud máte možnost a chuť vytvořit zahradu, ve které budou děti šťastné, spokojené a v bezpečí. Rozhodně vaše myšlenka vytvořit dětem malý ráj nemusí znamenat, že musíte celou zahradu změnit a přestavět od základů.

Zahradní osvětlení, pro příjemné večery

Kategorie: Vybavení a technika | 1.3.2011
Zahradní osvětlení, pro příjemné večery Kdo z nás by nechtěl večer odpočívat po namáhavém dni na příjemně osvětlené zahradě. Pokud patříte mezi takové snílky, zkuste si pořídit pár světel i do zahrady, sedněte si do houpačky a jen tak si užívejte romantiky a pohody, kterou vám svítidla vytvoří.

Výzdoba zahrady, jak si netradičně zpříjemnit odpočinek

Kategorie: Zahradní nábytek | 1.3.2011
Výzdoba zahrady, jak si netradičně zpříjemnit odpočinek Využitím netradičních květináčů, květinových nádob a váz, vytvoříte netradiční kout pro Váš odpočinek. Právě to je jeden ze způsobů, jak využít barevných nádob různých velikostí a zvýraznit si každý kout zahrady.

Po čem šlapat na zahrádce? Zahradní chodníček!

Kategorie: Rady a tipy | 1.3.2011
Po čem šlapat na zahrádce? Zahradní chodníček! Pokud si pěstujete okrasný trávník, jistě hledáte možnosti, jak to zařídit, aby byl co nejméně poničen neustálým chozením a šlapáním po něm. Nejlepším řešením tohoto problému je jistě zahradní chodníček.

Češi jsou tradičním národem chatařů

Kategorie: Vybavení a technika | 1.3.2011
Češi jsou tradičním národem chatařů Touha budování malých víkendových "druhých domovů" vznikla jako varianta trampingu na počátku první republiky. Postarší a majetnější trampové se začali usazovat v romantických příměstských nezastavěných oblastech.

Nábytek pro letní posezení s přáteli

Kategorie: Zahradní nábytek | 10.2.2011
Nábytek pro letní posezení s přáteli Milujete letní posezení s přáteli? Máte rádi pohodlí komfortního zahradního nábytku a ve stínu slunečníku? Máme pro Vás tip na kvalitní zahradní nábytek a zastínění.

Které rostliny jsou vhodné na slunnou terasu?

Kategorie: Rostliny | 7.2.2011
Které rostliny jsou vhodné na slunnou terasu? Je Vaše terasa orientovaná směrem na jih? Abyste si mohli příjemně odpočívat na terase v obklopení zelených rostlin, které se pyšní příjemnou vůní a nádhernými květy. Vyberte takové rostliny, které bez problémů vydrží. Zde je několik tipů!

Oblíbený houpací nábytek

Kategorie: Zahradní nábytek | 5.2.2011
Oblíbený houpací nábytek Líbí se Vám houpací nábytek? Je znovu v módě a na rozdíl od školní židle z něj rozhodně nespadnete! A nezapomeňte jej pořídit také Vašim dětem!