Pranostiky na listopad

Kategorie: Rok na zahradě | 29.10.2012
Pranostiky na listopad Také pro předposlední měsíc v roce jsme pro Vás připravili pranostiky. Pranostiky na listopad vypovídají nejen o tom, jaká bude zima, ale také o tom, jaká budou následující roční období.

Saturejka a její pěstování

Kategorie: Pěstování | 26.10.2012
Saturejka a její pěstování Saturejka je velmi oblíbená letnička, která se pěstuje jako bylinka do kuchyně i jako ozdoba skalky. Chcete ji pěstovat? Poradíme Vám, jak na to.

Kudrnka je zdrojem vitamínů po celý rok

Kategorie: Sezónní recepty | 25.10.2012
Kudrnka je zdrojem vitamínů po celý rok Petrželka kudrnka je velmi náročná na pěstování, nevadí jí chlad, a proto je cenným zdrojem vitamínů po celý rok. Pro inspiraci jsme pro Vás připravili několik receptů, ve kterých hraje kudrnka hlavní roli.

Porostlé kameny nahradí skalku

Kategorie: Okrasná zahrada | 24.10.2012
Porostlé kameny nahradí skalku Pokud máte malou zahrádku jako dlaničku, anebo jen střešní zahradu či terasu, a přesto toužíte po skalce, porostlé kameny Vám ji pomohou nahradit.

Postřikovače – nepostradatelní pomocníci v boji proti škůdcům a chorobám

Kategorie: Rostliny | Péče o zahradu | 22.10.2012
Postřikovače – nepostradatelní pomocníci v boji proti škůdcům a chorobám  Ovocné stromy, vinná réva, růže, a dokonce i trávník potřebuje chránit proti škůdcům a chorobám. Nejúčinnější ze způsobů ochrany představují postřiky. Profesionální postřikovače jsou zárukou efektivní a pohodlné práce.

Proso nejen pro ptáčky

Kategorie: Rostliny | 22.10.2012
Proso nejen pro ptáčky    Proso seté patří mezi významné hospodářské plodiny, které se používá především ke krmení drůbeže. Na zahrádce si ho můžeme vypěstovat pro papouška, ale také jako dekorativní rostlinu.

Stylová dekorace na plot

Kategorie: Rady a tipy | 19.10.2012
Stylová dekorace na plot   Máte klasický dřevěný plot? Přinášíme Vám tip, jak ho zkrášlit. Naše stylová dekorace na plot má tu výhodu, že je nenáročná na čas.

Stylový nábytek pro Váš druhý domov

Kategorie: Dům a chata | 18.10.2012
Stylový nábytek pro Váš druhý domov Chalupa nebo chata je místem nerušeného odpočinku, kam si jezdíme odpočinout od všedních pracovních i nepracovních povinností. Tomu je třeba přizpůsobit také vybavení interiéru. Stylový holandský a rustikální nábytek naplní Váš druhý domov útulnou atmosférou, kde si na každodenní starosti ani nevzpomenete.

Libeček je mrazuvzdorná bylinka

Kategorie: Bylinky | 17.10.2012
Libeček je mrazuvzdorná bylinka    Pokud máte bylinkovou zahrádku, rozhodně by Vám na ní neměl chybět libeček lékařský, mrazuvzdorná bylinka, která vydrží i pod sněhem.

Komule je oblíbený dekorativní keř

Kategorie: Pěstování | 17.10.2012
Komule je oblíbený dekorativní keř  Komule je oblíbený dekorativní keř, který se k nám rozšířil ze subtropického pásma jihovýchodní Asie. Fialové laty zdobí zahrady od července až do začátku listopadu.

Krásné květináče z přírodních materiálů

Kategorie: Rady a tipy | 16.10.2012
Krásné květináče z přírodních materiálů Krása zelených rostlin nejvíce vynikne ve stylových nádobách. Přinášíme Vám tipy na květináče z přírodních materiálů.

Recepty z dýní

Kategorie: Sezónní recepty | 15.10.2012
Recepty z dýní Sklízíte dýně? Vyzkoušejte naše podzimní recepty z dýní. Dýňová polévka i koláč Vám jistě zachutná.