Podzimní starost o zahrádku je příjemnou tečkou za létem

Kategorie: Péče o zahradu | 25.9.2017
Horké prázdninové měsíce nám daly sbohem a o slovo se přihlásilo babí léto. I to ale brzy skončí a umožní tak barevnému ročnímu období, aby se ujalo kralujícího žezla. Podzim spousta lidí miluje právě pro jeho barvy, do kterých se halí příroda okolo nás. Stejně jako k tomuto období patří zemité odstíny, patří k němu i podzimní práce na našich zahrádkách.

Rozmarýn je oblíbená bylinka

Kategorie: Bylinky | 23.7.2012
Rozmarýn je oblíbená bylinka Rozmarýn je oblíbená bylinka, která má v kuchyni široké použití. Můžeme ji pěstovat jak na záhonu, tak na terase v nádobě.

Vistárie roste rychle

Kategorie: Okrasná zahrada | 22.7.2012
Vistárie roste rychle Pokud jste snili o pergole porostlé romantickými růžemi, ale pichlavým kráskám se na Vaší zahradě příliš nedaří, nahraďte je vistárií. Vistárie je nenáročná na pěstování, nenapadá ji tolik škůdců jako růže a navíc rychle roste.

Sluncovka je oblíbená skalnička

Kategorie: Rostliny | 21.7.2012
Sluncovka je oblíbená skalnička Sluncovka je velmi oblíbená skalnička. Za tuto oblibu vděčí především svých výrazným květům, stejně jako tomu, že je velmi nenáročná na pěstování.

Jak na sedmikrásky

Kategorie: Rostliny | 19.7.2012
Jak na sedmikrásky Sedmikrásky jsou roztomilé květinky, v trávníku je však mají rádi pouze liberální zahrádkáři. Chcete se jich zbavit? Poradíme Vám, jak na sedmikrásky.

Zahradní grilování: oblíbené recepty zahrádkářů

Kategorie: Krby, grily, grilování | 17.7.2012
Zahradní grilování: oblíbené recepty zahrádkářů  O letních prázdninách je grilovací sezóna v plném proudu. Přinášíme Vám oblíbené recepty zahrádkářů, jak připravit na grilu nejen maso, ale také zeleninu. Recepty jsou vždy pro 4 osoby.

Veverky na zahradě a ochrana úrody

Kategorie: Fauna na zahradě | 16.7.2012
Veverky na zahradě a ochrana úrody Veverky jsou roztomilí drobní savci, kteří nás však mohou kompletně připravit o úrodu oříšků. Jak jim v tom zabránit?

Kala neboli kornoutice sluší nevěstám i zahradám

Kategorie: Pěstování | 14.7.2012
Kala neboli kornoutice sluší nevěstám i zahradám Krásná dekorativní rostlina kala neboli kornoutice původem z Jižní Afriky sluší nejen nevěstám, ale také zahradám. Přinášíme Vám tipy na její správné pěstování.

Letní zavařování zeleniny

Kategorie: Sezónní recepty | 13.7.2012
Letní zavařování zeleniny Když začnou dozrávat rajčata, papriky, okurky a další zeleninové druhy, které nestíháme zpracovat, můžeme si naložit pikantní zeleninový mix. Níže Vám přinášíme recept na letní zavařování zeleniny.

Okrasné máky rozzáří každou zahradu

Kategorie: Rostliny | 13.7.2012
Okrasné máky rozzáří každou zahradu Pestrobarevné okrasné máky patří mezi oblíbené letničky. Některé druhy dokonce patří mezi víceleté byliny či trvalky. Obyčejně jim vyhovuje slunečné stanoviště.

Jak správně pěstovat mrkev

Kategorie: Pěstování | 9.7.2012
 Jak správně pěstovat mrkev Mrkev patří mezi nejoblíbenější zeleninové druhy. Lze ji upravit na mnoho způsobů a je zdrojem vitamínů A, B, C a E. Tak proč si ji nevypěstovat?

Ředkvičky můžete pěstovat na jaře i na podzim

Kategorie: Pěstování | 7.7.2012
Ředkvičky můžete pěstovat na jaře i na podzim Máte rádi ředkvičky? Vypěstujte si je na zahrádce. Vypěstovat ředkvičky není náročné a navíc je můžete vysít několikrát během sezóny.

Šalvěj lékařská preferuje slunečné stanoviště

Kategorie: Bylinky | 6.7.2012
Šalvěj lékařská preferuje slunečné stanoviště Šalvěj lékařská je středomořská bylinka, která má ráda slunce a lehkou půdu s dobrou propustností. Stejně dobře jako na zahradě ji můžete pěstovat také doma.