Vlhkost ve starším domě - jak se s ní poprat?

Kategorie: Dům a chata | Rady a tipy | 9.7.2018
Starší domy jsou náchylnější na řadu problémů. Jedním z častých problémů bývá zvýšená vlhkost v domě. Ať už jste starší dům pořídili nebo to máte do budoucna v plánu, počítejte s tím, že se dříve nebo později s tímto budete potýkat.

Vybíráme zahradní nábytkovou sestavu

Kategorie: Zahradní nábytek | 28.4.2016
Vybíráme zahradní nábytkovou sestavu Blíží se léto a dlouhé teplé večery a s tím vším máme většinou spojeno příjemné posezení s rodinou a přáteli v na zahradě, na terase, u venkovního krbu či grilu. A pokud má být to posezení skutečně příjemné, odpočinkové a opakované, je ten nejvyšší čas překontrolovat a opravit starý zahradní nábytek nebo rovnou koupit nový.

Na vhodné pergole se odrazí krása květin

Kategorie: Rady a tipy | Pěstování | 21.4.2016
Na vhodné pergole se odrazí krása květin Plamének, zimolez, hortenzie, visárie nebo růže, to je jen malý výčet popínavých květin, které udělají radost každému majiteli pergol. V současné době se do českých zahrad vrací éra pergol, které nemají jen funkci okrasnou, ale také praktickou ať už v dřevěných nebo kovaných variantách. Pokud se majitel zahrady rozhodně o pořízení pergoly, měl by zvážit, kde bude umístěná a hlavně jakému účelu sloužit.

Zahradní domky na nářadí Biohort - 20 let záruka!

Kategorie: Rostliny | Okrasná zahrada | 16.4.2016
Zahradní domky na nářadí Biohort - 20 let záruka! Každý zahrádkář uvítá dostatek úložných prostor na své zahradě. Na nedostatek místa narážíme zejména při uskladnění zahradnického náčiní, sekačky na trávu, grilu nebo zahradního nábytku. Potřebujeme je mít dobře uskladněné, ale zároveň po ruce, abychom je mohli podle potřeby používat.

Střecha EUREKO na zahradní domek, chalupu i dům

Kategorie: Rekonstrukce chaty | 13.4.2016
Střecha EUREKO na zahradní domek, chalupu i dům Pokud váháte, jakou střešní krytinu položíte na zahradní domek, zkuste se nejdříve na chvíli zamyslet. Pokud je sklon pergoly či domu malý, pravděpodobně krytinu ani neuvidíte a tato otázka Vás nemusí trápit. Pokud je zde ale šikmá střecha a Vy na ni dobře vidíte, stanete se střešní krytina běžným koloritem Vašeho dne.

Odpočívejte na zahradě v americkém stylu!

Kategorie: Zahradní nábytek | Rady a tipy | 22.3.2016
Odpočívejte na zahradě v americkém stylu! Jaro již klepe na dveře a nastává čas zahradních prací a potřebných úprav. Nedílnou součástí jarních příprav bývá také revize zahradního nábytku. Obliba venkovního posezení mezi lidmi stále stoupá, ale roste také větší zájem o jeho kvalitu a vzhled.

Navštivte veletrh FOR GARDEN a probuďte ve Vaší zahradě jaro

Kategorie: Dům a chata | 29.2.2016
Navštivte veletrh FOR GARDEN a probuďte ve Vaší zahradě jaro Patříte mezi milovníky zahradní architektury? Obdivujete zahradu svého souseda, ale sami si nevíte rady s vylepšením té vlastní? Pak si nesmíte nechat ujít FOR GARDEN - tradiční veletrh pro zahradní architekturu a veškeré komponenty, který bude probíhat od 17. do 20. března na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Výhody rohové sedačky

Kategorie: Dům a chata | 8.2.2016
Výhody rohové sedačky Obyčejná sedací souprava se třemi či dvěma místy k sezení začíná být pomalu minulostí. Lidé dávají přednost spíše rohovým sedačkám, které se lépe vyjímají v prostoru a splňují požadavky na kvalitu, pohodlí a design. Navíc jsou variabilní, takže si je může každý přizpůsobit podle velikosti a tvaru místnosti. Rohové sedačky jsou univerzální a hodí se jak do panelákového bytu, rodinného domu, na chatu, i do kanceláře.

Věcné břemeno neznamená překážku v prodeji nemovitostí

Kategorie: Dům a chata | 6.11.2015
Věcné břemeno neznamená překážku v prodeji nemovitostí Nemovitosti v současné době představují nejen jistotu ve zhodnocení investice, ale také možná rizika. Odborníci z portálu Realitní Revoluce.cz upozorňují na to, že prodej, koupě nebo převod nemovitostí není pro laika vůbec jednoduchý.

Příprava palivového dříví

Kategorie: Okrasná zahrada | Péče o zahradu | 26.10.2015
Příprava palivového dříví Přestože zimní období ještě oficiálně nenastalo, chladné dny, které bychom nejraději trávili v teple u krbu, jsou tu. Pokud vlastníte dům či chatu a chcete ušetřit peníze za vytápění, je pro vás právě dřevo ideálním zdrojem tepla. Pomocí správného vybavení se navíc nemusíte bát připravit si dřevo na zimu sami.

Synus - nová střešní krytina značky Terran

Kategorie: Rady a tipy | Rekonstrukce chaty | 30.9.2015
Synus - nová střešní krytina značky Terran Pokud uvažujete o stavbě rodinného domu nebo se jej po letech konečně chystáte rekonstruovat, výběr vhodné střešní krytiny je jedním z rozhodnutí, které Vás v blízké budoucnosti čeká. Ověřenou a oblíbenou alternativou je betonová střešní krytina, která vyniká svojí pevností, dlouhou životností, barevnou stálostí, elegancí i poskytovanými zárukami.

Jaká řetězová pila je ta pravá?

Kategorie: Vybavení a technika | Péče o zahradu | 22.9.2015
Jaká řetězová pila je ta pravá? Řetězovou pilu kupujeme kvůli výraznému zjednodušení a zkrácení práce se dřevem. Před nákupem je ale velmi důležité určit si, na co vlastně budeme pilu využívat. Rozdíly mezi hobby a profesionálními pilami jsou totiž značné.

Letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA se chystá na podzimní veletrhy

Kategorie: | 17.9.2015
Letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA se chystá na podzimní veletrhy Už na začátek října, přesněji od 1. do 4. máte možnost v Praze Letňanech navštívit veletrhy FOR INTERIOR, FOR DECOR & PRESENT a FOR GASTRO & HOTEL. V 7 halách bude k vidění vše, co se týká interiérů, deignu, dekorací, dárků, ale také potravinám a ingrediencím od českých i světových výrobců.