Podzimní starost o zahrádku je příjemnou tečkou za létem

Kategorie: Péče o zahradu | 25.9.2017
Horké prázdninové měsíce nám daly sbohem a o slovo se přihlásilo babí léto. I to ale brzy skončí a umožní tak barevnému ročnímu období, aby se ujalo kralujícího žezla. Podzim spousta lidí miluje právě pro jeho barvy, do kterých se halí příroda okolo nás. Stejně jako k tomuto období patří zemité odstíny, patří k němu i podzimní práce na našich zahrádkách.

Časté otázky o křovinořezech

Časté otázky o křovinořezech Přinášíme Vám odpovědi na časté otázky před pořízením křovinořezu.

Kupujeme plynový gril

Kupujeme plynový gril Sháníte gril, který by zpříjemnil každé letní posezení na terase? Stále větší oblibě se těší grily plynové. Ovšem není na vaší zahradě tolik prostoru pro tento rozlehlý typ grilu, dá se zvolit i jiná z variant.

Teracová dlažba – pevná, stálá, odolná a krásná podlaha z přírodních materiálů

Kategorie: Dům a chata | 28.7.2014
Teracová dlažba – pevná, stálá, odolná a krásná podlaha z přírodních materiálů Jedním z tradičních materiálů vhodných pro Váš dům a jeho okolí je teracová dlažba. Základní užitné vlastnosti teracové dlažby vycházejí především ze základního materiálu, kterým je přírodní kamenivo doplněné propracovanou výrobní technologií.

O umělé trávě

Kategorie: Rady a tipy | Okrasná zahrada | Péče o zahradu | 11.7.2014
O umělé trávě Umělá tráva se stala moderním hitem zkrášlení míst, která neumožňují instalaci klasické živé trávy. Stále vyšší oblíbenost tohoto typu povrchu je zapříčiněna vysokou užitnou hodnotou, snadnou údržbou a instalací.

Ratan, aneb elegance na zahradě

Ratan, aneb elegance na zahradě Začínáte přemýšlet jak využít zahradu. Co takhle z ní udělat jídelnu pro teplé letní dny? Co třeba ji využít jako prostor pro vaše večírky nebo narozeninové oslavy vašich dětí. K tomu všemu je zapotřebí kvalitní sezení, které tyto chvíle zpříjemní.

Zastřešená pergola je nejen funkční, ale i hezká

Kategorie: | 26.6.2014
Zastřešená pergola je nejen funkční, ale i hezká Většina z nás má u domu nebo na zahradě pergolu, která je ideální pro letní setkání s přáteli nebo grilování. Většinou jde o dřevěnou konstrukci, která trpí vlivy počasí, a proto je nutné ji opět renovovat, protože barva z loňska vybledla nebo se dokonce loupe.

Volná chvilka? Hurá do montérek!

Volná chvilka? Hurá do montérek! Máte posečený trávník, uklizeno v garáži, nově natřený zahradní nábytek a přemýšlíte, jakou práci byste si na sebe vymysleli? Připravili jsme pro Vás několik inspirativních tipů, které potěší všechny Vaše blízké! Posezení pro manželku, altánek pro hosty a domeček pro děti!

Pravidelná péče o vodu

Pravidelná péče o vodu Čištění bazénu po zimě je samozřejmě také důležitou součástí celkové péče o něj, ale abyste zamezili vzniku zelených řas, plísní a bakterií, je zapotřebí jej pravidelně čistit i po celou dobu koupací sezóny.

Květen patří šeříkům!

Kategorie: Rok na zahradě | 3.5.2014
Květen patří šeříkům!  Šeřík, okrasný keř, který se stal symbolem konce války, je oblíbenou ozdobou mnoha zahrad mimo jiné proto, že není náročný na pěstování. Nejvíce mu vyhovují slunná stanoviště, ale spokojí se i s polostínem.

Mangold můžete sklízet celou sezónu

Kategorie: Pěstujeme zeleninu | 2.5.2014
Mangold můžete sklízet celou sezónu Hledáte zpestření pro Váš zdravý jídelníček? Vypěstujte si na zahrádce mangold, jehož chutné listy plné vitamínů můžete sklízet po celou sezónu. Stačí jen zasít semena volně do půdy, dbát na pravidelnou zálivku a občas přihnojit.

Bubnová sekačka

Bubnová sekačka Čeká Vás sekání větší zahrady nebo snad louky? Sečení trávy probíhá nepravidelně a v obtížném terénu? Napadlo Vás někdy, že už nebudete muset tyto plochy namáhavě sekat za pomocí kosy? Nebaví Vás následné hrabání posekané trávy? Chcete, aby posekaná tráva zůstala urovnaná do řádků?

Pěstování jahod – vyzrajte na plíseň a hnilobu!

Kategorie: Pěstování | 17.4.2014
Pěstování jahod – vyzrajte na plíseň a hnilobu!   Jahody patří mezi neoblíbenější druhy ovoce. Také je pěstujete a mrzí Vás, že kvůli plísním musíte spoustu plodů vyhodit? Víme, jak chránit jahody před riziky způsobené nadměrnou vlhkostí!