I vaše chata či chalupa si zaslouží kvalitní střešní systém

Kategorie: Dům a chata | 14.6.2018
Máte chatu nebo chalupu, na kterou rádi jezdíte trávit volný čas? Odjíždíte sem z tzv. betonové džungle a užíváte si ničím nerušený kontakt s přírodou? Pokud na chatu nebo chalupu jezdíte třeba jen párkrát do roka, pak byste určitě nechtěli, aby vás při další návštěvě čekalo nepříjemné překvapení v podobě zatékající vody, vlhkých map na stěnách a možná ještě horších katastrof.

Koriandr připomíná petržel s anýzovou vůní

Kategorie: Bylinky | 9.6.2011
Koriandr připomíná petržel s anýzovou vůní Exotický koriandr v české přírodě volně nenajdete. Pokud si však koupíte semínka, můžete jej bez problémů pěstovat na zahrádce.

Meduňka lékařská je náročná na teplo

Kategorie: Bylinky | 9.6.2011
Meduňka lékařská je náročná na teplo Meduňka lékařská je teplomilná bylinka, která pomáhá léčit celou řadu neduhů. Na zahrádce jí proto patří slunné a před větrem chráněné místo.

Máta peprná nesmí na zahradě chybět

Kategorie: Bylinky | 9.6.2011
Máta peprná nesmí na zahradě chybět Máte rádi mátový čajíček, anebo mojito? Vypěstujte si na zahrádce mátu peprnou. Když mátu zasadíte do stínu a budete ji pravidelně zalévat, dobře se jí povede.

Levandule provoní zahradu romantikou

Kategorie: Bylinky | 9.6.2011
Levandule provoní zahradu romantikou Pokud vysadíte na své zahrádce levanduli, nebudete litovat. Vaše oblíbené místo krásně provoní a navodí v něm romantickou atmosféru. Jak by také ne, když je symbolem jižní Francie.

Rozmarýn je původem ze Středomoří

Kategorie: Bylinky | 9.6.2011
Rozmarýn je původem ze Středomoří Rozmarýn lékařský pochází stejně jako mnoho dalších oblíbených bylinek z oblasti Středozemního moře. Chce proto hodně tepla a slunce.

Tymián provoní Vaši bylinkovou zahrádku

Kategorie: Bylinky | 8.6.2011
Tymián provoní Vaši bylinkovou zahrádku Řecká kuchyně je bez tymiánu takřka nemyslitelná. Pokud ji máte rádi, vypěstujte si na zahrádce tuto bylinku. Její použití se samozřejmě neomezuje pouze na tuto kuchyni.

Estragon je teplomilná bylina

Kategorie: Bylinky | 8.6.2011
Estragon je teplomilná bylina  Zní Vám estragon příliš cize? Tak mu říkejte pelyněk. Je to jedna a tatáž teplomilná bylina.

Šalvěj v kuchyni

Kategorie: Sezónní recepty | 8.6.2011
Šalvěj v kuchyni Šalvěj společně s tymiánem, bazalkou, oregánem a rozmarýnem patří mezi oblíbené bylinky. Krůtí steaky na šalvěji se dají připravit v troubě, na pánvi i na grilu.

Bazalka potřebuje hodně vláhy

Kategorie: Bylinky | 8.6.2011
Bazalka potřebuje hodně vláhy Bazalka patří mezi nejoblíbenější druhy koření v Itálii, jejíž vlajku společně s mozarellou a rajčaty připomíná. Pokud se ji rozhodnete pěstovat, dopřejte jí hodně vláhy.

Oregano neboli dobromysl zkrášlí zahradu

Kategorie: Bylinky | 8.6.2011
Oregano neboli dobromysl zkrášlí zahradu Oregano neboli dobromysl obecná je bylinka, která se podobá skalničce. Kvete drobnými kvítky a je proto přínosem nejen pro kuchyni, ale i pro zahrádku, terasu nebo balkónek.

Pranostiky na celý rok

Kategorie: Rok na zahradě | 7.6.2011
Pranostiky na celý rok Ve starých pranostikách se ukrývají dávno zapomenuté postřehy našich předků, které jsou platné i dnes.

Majoránka zahradní chce vápnitou půdu

Kategorie: Bylinky | 7.6.2011
Majoránka zahradní chce vápnitou půdu Také si nedokážete představit českou kuchyni bez majoránky? Vypěstujte si svou vlastní.