Zahradní posezení pod pergolou nebo pod stromem

Kategorie: Rady a tipy | 12.6.2011
Zahradní posezení pod pergolou nebo pod stromem Znáte nějaké lepší místo, kde načerpat energii po náročném dni, než je zahradní posezení? Posezení pod pergolou, slunečníkem, či korunou košatého stromu je ideálním místem pro dobití baterek.

Japonské zahrady jsou balzámem na duši

Kategorie: Okrasná zahrada | 12.6.2011
Japonské zahrady jsou balzámem na duši Japonské zahrady v sobě umně snoubí přírodní krásy se symbolickým vyjádřením koloběhu přírody. Díky svému harmonickému uspořádání jsou učiněným balzámem na duši. Není proto divu, že pronikly takřka do všech částí světa.

Venkovní krby pro chvíle příjemného odpočinku

Kategorie: Krby, grily, grilování | 12.6.2011
Venkovní krby pro chvíle příjemného odpočinku Grilujete rádi? Pořiďte si venkovní krb. Venkovní krby jsou výbornými společníky na grilovací party, kteří se navíc pyšní pěkným vzhledem.

Držáky na truhlíky rostliny ochrání

Kategorie: Rady a tipy | 12.6.2011
Držáky na truhlíky rostliny ochrání Držáky na truhlíky představují velmi osvědčené řešení, jak ochránit své truhlíky a rostliny v nich před jejich poškozením přírodními živly, jako je například bouřka. Dnes si můžete vybrat i takové, které dodají Vaším květinovým nádobám na kráse.

Anglická zahrada a její podoby

Kategorie: Okrasná zahrada | 12.6.2011
Anglická zahrada a její podoby Je pro Vás anglická zahrada synonymem šťavnatě zeleného a pečlivě udržovaného trávníku, který obklopuje dům z neomítnutého zdiva? Pěstěný trávník je skutečně základem tohoto typu zahrady. Anglická zahrada však může mít více podob.

Rostliny do japonské zahrady

Kategorie: Rostliny | 12.6.2011
Rostliny do japonské zahrady Podlehli jste podmanivému kouzlu zahrady země tisíce ostrovů a chcete si vytvořit svou vlastní? Vyberte ty správné rostliny do japonské zahrady. Poradíme Vám, které to jsou.

Zahradní skalky nepotřebují mnoho místa

Kategorie: Okrasná zahrada | 12.6.2011
Zahradní skalky nepotřebují mnoho místa Zahradní skalky představují oblíbený způsob, jak zkrášlit zahradu. Výhodou zahradní skalky je, že si ji mohou dovolit nejen majitelé větších, ale i menších zahrad.

Vertikutace jako součást péče o trávník

Kategorie: Péče o zahradu | 12.6.2011
Vertikutace jako součást péče o trávník Vertikutace je proces, který pomáhá udržovat trávník ve formě. Provádí se nejen na jaře, ale i na podzim.

Klíšťata a jak je odlákat ze zahrady

Kategorie: Rady a tipy | 12.6.2011
Klíšťata a jak je odlákat ze zahrady Klíšťata jsou nevítanými hosty v každé zahradě. Pokud nechcete, aby Vám dělala společnost, učiňte preventivní opatření, která alespoň částečně pomáhají.

Japonská sakura si zaslouží pozornost

Kategorie: Rostliny | 12.6.2011
Japonská sakura si zaslouží pozornost Chcete svou krásnou zahradu obohatit o zajímavý stromek či keřík? Sakura si zaslouží pozornost. Poradíme Vám, na jaké místo ji vysadit a jaké složení půdy je pro pěstování sakury vhodné.

Mandloň potřebuje teplé stanoviště

Kategorie: Rostliny | 12.6.2011
Mandloň potřebuje teplé stanoviště  Milujete chuť mandlí? Pokud Vaše zahrada leží na teplém stanovišti, můžete si vypěstovat vlastní mandle. Mandloň špatně odolává mrazům.

Koriandr připomíná petržel s anýzovou vůní

Kategorie: Bylinky | 9.6.2011
Koriandr připomíná petržel s anýzovou vůní Exotický koriandr v české přírodě volně nenajdete. Pokud si však koupíte semínka, můžete jej bez problémů pěstovat na zahrádce.