Výběr potřebného arboristického vybavení

Rádi byste pracovali ve výškách? Láká vás arboristika? Kromě samotného vzdělání budete potřebovat vhodné arboristické vybavení, které nesmí žádnému pracovníkovi v této oblasti chybět. Jaké vybrat vybavení, se dozvíte v našem článku.

Držáky na truhlíky rostliny ochrání

Kategorie: Rady a tipy | 12.6.2011
Držáky na truhlíky rostliny ochrání Držáky na truhlíky představují velmi osvědčené řešení, jak ochránit své truhlíky a rostliny v nich před jejich poškozením přírodními živly, jako je například bouřka. Dnes si můžete vybrat i takové, které dodají Vaším květinovým nádobám na kráse.

Anglická zahrada a její podoby

Kategorie: Okrasná zahrada | 12.6.2011
Anglická zahrada a její podoby Je pro Vás anglická zahrada synonymem šťavnatě zeleného a pečlivě udržovaného trávníku, který obklopuje dům z neomítnutého zdiva? Pěstěný trávník je skutečně základem tohoto typu zahrady. Anglická zahrada však může mít více podob.

Rostliny do japonské zahrady

Kategorie: Rostliny | 12.6.2011
Rostliny do japonské zahrady Podlehli jste podmanivému kouzlu zahrady země tisíce ostrovů a chcete si vytvořit svou vlastní? Vyberte ty správné rostliny do japonské zahrady. Poradíme Vám, které to jsou.

Zahradní skalky nepotřebují mnoho místa

Kategorie: Okrasná zahrada | 12.6.2011
Zahradní skalky nepotřebují mnoho místa Zahradní skalky představují oblíbený způsob, jak zkrášlit zahradu. Výhodou zahradní skalky je, že si ji mohou dovolit nejen majitelé větších, ale i menších zahrad.

Vertikutace jako součást péče o trávník

Kategorie: Péče o zahradu | 12.6.2011
Vertikutace jako součást péče o trávník Vertikutace je proces, který pomáhá udržovat trávník ve formě. Provádí se nejen na jaře, ale i na podzim.

Klíšťata a jak je odlákat ze zahrady

Kategorie: Rady a tipy | 12.6.2011
Klíšťata a jak je odlákat ze zahrady Klíšťata jsou nevítanými hosty v každé zahradě. Pokud nechcete, aby Vám dělala společnost, učiňte preventivní opatření, která alespoň částečně pomáhají.

Japonská sakura si zaslouží pozornost

Kategorie: Rostliny | 12.6.2011
Japonská sakura si zaslouží pozornost Chcete svou krásnou zahradu obohatit o zajímavý stromek či keřík? Sakura si zaslouží pozornost. Poradíme Vám, na jaké místo ji vysadit a jaké složení půdy je pro pěstování sakury vhodné.

Mandloň potřebuje teplé stanoviště

Kategorie: Rostliny | 12.6.2011
Mandloň potřebuje teplé stanoviště  Milujete chuť mandlí? Pokud Vaše zahrada leží na teplém stanovišti, můžete si vypěstovat vlastní mandle. Mandloň špatně odolává mrazům.

Koriandr připomíná petržel s anýzovou vůní

Kategorie: Bylinky | 9.6.2011
Koriandr připomíná petržel s anýzovou vůní Exotický koriandr v české přírodě volně nenajdete. Pokud si však koupíte semínka, můžete jej bez problémů pěstovat na zahrádce.

Meduňka lékařská je náročná na teplo

Kategorie: Bylinky | 9.6.2011
Meduňka lékařská je náročná na teplo Meduňka lékařská je teplomilná bylinka, která pomáhá léčit celou řadu neduhů. Na zahrádce jí proto patří slunné a před větrem chráněné místo.

Máta peprná nesmí na zahradě chybět

Kategorie: Bylinky | 9.6.2011
Máta peprná nesmí na zahradě chybět Máte rádi mátový čajíček, anebo mojito? Vypěstujte si na zahrádce mátu peprnou. Když mátu zasadíte do stínu a budete ji pravidelně zalévat, dobře se jí povede.

Levandule provoní zahradu romantikou

Kategorie: Bylinky | 9.6.2011
Levandule provoní zahradu romantikou Pokud vysadíte na své zahrádce levanduli, nebudete litovat. Vaše oblíbené místo krásně provoní a navodí v něm romantickou atmosféru. Jak by také ne, když je symbolem jižní Francie.