Vlhkost ve starším domě - jak se s ní poprat?

Kategorie: Dům a chata | Rady a tipy | 9.7.2018
Starší domy jsou náchylnější na řadu problémů. Jedním z častých problémů bývá zvýšená vlhkost v domě. Ať už jste starší dům pořídili nebo to máte do budoucna v plánu, počítejte s tím, že se dříve nebo později s tímto budete potýkat.

OKAPY LINDAB NA KAŽDOU STŘECHU

Kategorie: Dům a chata | 5.12.2016
OKAPY LINDAB NA KAŽDOU STŘECHU Okapový systém od Lindabu, předního světového výrobce a prodejce střešních a okapových systémů, je již řadu let jedničkou na českém trhu. Není divu: okapy Lindab Rainline jsou totiž jedny z nejflexibilnějších na světě.

Vánoce s předstihem? Jasně! A s obřími slevami

Kategorie: Dům a chata | 4.12.2016
Vánoce s předstihem? Jasně! A s obřími slevami Vánoce jsou obvykle obdobím, kdy máme do kapsy hlouběji než obvykle. Pokud ovšem disponujete nějakou tou „železnou zásobou“ na horší časy, zaměstnavatel vám vyplatil třináctý plat nebo jednoduše nepočítáte každou korunu a potřebujete vybavit byt či pořídit zahradní potřeby pro nadcházející sezonu, máte jedinečnou možnost nakoupit zlevněné zboží s výraznou slevou!

Dřevostavby umožňují celoroční i sezónní bydlení

Kategorie: Dům a chata | 29.11.2016
Dřevostavby umožňují celoroční i sezónní bydlení O dřevostavbách nejčastěji slýcháme ve spojení s celoročním bydlením či rodinnými domy. To však v žádném případě nevylučuje pořízení dřevostavby pro rekreační bydlení, na důchod trávený na venkově nebo jako sezónní chalupu! Dřevostavby jsou flexibilní a přinášejí výhody pro každého…

Bezúdržbový, univerzální a celoročně využitelný – to je umělý trávník

Kategorie: Vybavení a technika | Okrasná zahrada | 18.11.2016
Bezúdržbový, univerzální a celoročně využitelný – to je umělý trávník Na místech, kde se trávníku z nějakých důvodů nedaří nebo ani dařit nemůže, ale přesto po něm toužíme, tak tam zbývá jediné: pořídit travní koberec. Ideální řešení pro různá místa v interiéru i exteriéru, navíc bez pracného sekání a další nutné údržby…

S FAKRO budou letošní Vánoce opravdu bohaté

Kategorie: Dům a chata | 20.10.2016
S FAKRO budou letošní Vánoce opravdu bohaté Nakupte střešní okna FAKRO a získáte dárkový certifikát na nákup v eshopu mall.cz, za který můžete pořídit vánoční dárky pro své blízké.

Pořiďte si dřevostavbu v přírodě

Kategorie: Dům a chata | 14.10.2016
Pořiďte si dřevostavbu v přírodě O Češích se říká, že jsou národ kutilů a zahrádkářů. Není nad vlastnoručně vyrobenou věc nebo vypěstovanou zeleninu.

Nedoceněný česnek medvědí

Kategorie: Rady a tipy | Pěstování | Fauna na zahradě | 29.9.2016
Nedoceněný česnek medvědí Česnek medvědí - Allium ursinum – chcete-li divoký česnek je velmi prospěšný pro naše zdraví. Přinášíme vám několik cenných informací, jak jej pěstovat, uchovat a používat v kuchyni.

FOR ARCH 2016 má připravený bohatý doprovodný program

Kategorie: Dům a chata | 30.8.2016
 FOR ARCH 2016 má připravený bohatý doprovodný program V pořadí sedmadvacátý ročník stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 20.–24. září, nabídne letos poprvé různá denní témata věnovaná aktuálním trendům ve stavebnictví, včetně bohatého doprovodného programu. Generálním partnerem mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2016 je Skupina ČEZ.

Jaké jsou výhody plastové střešní krytiny

Kategorie: Rekonstrukce chaty | 19.7.2016
Jaké jsou výhody plastové střešní krytiny V Česku se za posledních 20 let objevila na střechách plastová střešní krytina. Zákazníci i realizační firmy byli k plastu z počátku trochu odtažití, nedůvěřivý a opatrní. Postupem času se ale ukázalo, že plastová krytina patří do běžného sortimentu, který zákazníci požadují. Plastových střech se začalo objevovat stále více a za tu dobu se v českém prostředí vyprofilovalo hned několik výrobců plastových střešních krytin.

Bezúdržbový trávník u chaty i domu

Kategorie: Dům a chata | Rady a tipy | 25.5.2016
Bezúdržbový trávník u chaty i domu Celoročně zelený, s přirozeným vzhledem, dlouhou životností a bez nutnosti pravidelné péče a sekání. Umíte si takový trávník představit?

Zahradní nábytek: zvolíte ratan nebo dřevo?

Kategorie: Zahradní nábytek | 5.5.2016
Zahradní nábytek: zvolíte ratan nebo dřevo? Nábytek na zahradu nejenže by měl dobře vypadat, ale musí být především odolný vůči proměnlivým náladám počasí, snadno udržovatelný, pohodlný a praktický pro přenos i uložení během zimního období. Na výběr je několik druhů, nejtradičnější je dřevěný masiv, následovaný ratanem a kovem.

Kompostér připraví kvalitní hnojivo

Kategorie: Rady a tipy | Péče o zahradu | Pěstování | 1.5.2016
Kompostér připraví kvalitní hnojivo Již naši předkové věděli, jak nejlépe zužitkovat odpad ze zahrady. Spadané listí, posekanou trávu nebo plevel neházeli do popelnic, ale na předem připravené místo v nenápadném rohu zahrady. Provizorní kompostér jim tak zajistil kvalitní hnojivo bez chemických přísad. Doba pokročila a k dispozici máme kompostéry různých druhů a velikostí, jen systém kompostování zůstal stejný.