Výběr potřebného arboristického vybavení

Rádi byste pracovali ve výškách? Láká vás arboristika? Kromě samotného vzdělání budete potřebovat vhodné arboristické vybavení, které nesmí žádnému pracovníkovi v této oblasti chybět. Jaké vybrat vybavení, se dozvíte v našem článku.

Nyní je ideální čas na pořízení bazénu!

Nyní je ideální čas na pořízení bazénu! Také máte každý rok pocit, že Vám dovolená rychle utekla? Že jste si nestihly slunečné dny užít naplno? Že jste se dostatečně nevěnovaly rodině a odpočinku? Pořiďte si pořádný bazén na vlastní zahradě, který Vám umožní relaxovat i plavat podle libosti. Léto se nezadržitelně blíží!

Vybíráte popínavky?

Kategorie: Rostliny | 16.3.2014
Vybíráte popínavky?  Vybíráte popínavky? Pomůžeme Vám zvolit správné rostliny!

Pergola bez práce? Jde to!

Kategorie: Rady a tipy | 16.3.2014
Pergola bez práce? Jde to! Pergola představuje oblíbenou variantu, jak vyřešit zahradní posezení. V závislosti na výši požadované investice si můžete vybrat z několika řešení.

ZELENÉ PLOTY RYCHLE A BEZ ÚDRŽBY

Kategorie: Dům a chata | Rady a tipy | Péče o zahradu | 7.3.2014
ZELENÉ PLOTY RYCHLE A BEZ ÚDRŽBY Jak známo, Češi jsou národem zahrádkářů. I proto můžeme na českých zahradách a terasách vidět celou řadu rozmanitých rostlin, které vytvářejí různé zástěny, optické nebo hlukové předěly apod.

Přijďte se inspirovat na jarní veletrhy ABF

Přijďte se inspirovat na jarní veletrhy ABF Letošní zima se příliš nepředvedla a jaro už pomalu klepe na dveře. Také máte vždy chuť oživit si po zimě Váš domov, pustit do něj svěží vzduch a zase jej trochu vylepšit? Pokud úplně nevíte, jak na to a hodí se Vám pár zajímavých tipů, potom je pro Vás soubor jarních veletrhů v čele s FOR FURNITURE jako stvořený, nápadů a novinek tam najdete zaručeně dostatek.

Odhalili jsme tajemství úspěšného pěstování rajčat!

Kategorie: Rady a tipy | Péče o zahradu | Pěstování | 4.3.2014
Odhalili jsme tajemství úspěšného pěstování rajčat! Kdo jednou ochutná vlastní rajče, nebude už chtít jiné! Přitom pěstování rajčat je velmi snadné. Jde to nejen na záhoně a ve skleníku, ale i v nádobách na balkoně panelového domu! Tajemství úspěšného pěstování totiž spočívá v komplexní péči o rostlinu od kořenů až po listy. Neexistuje žádný zázračný elixír, který by tuto komplexní péči nahradil. AGRO CS Vám nabízí pomoc v podobě čtyř malých pomocníků s velkými účinky.

Inspirace na zahradní dekorace – pro zahrádku jako z pohádky

Kategorie: Dům a chata | Okrasná zahrada | 6.2.2014
Inspirace na zahradní dekorace – pro zahrádku jako z pohádky Hledali jsme zahradní dekorace, které by umocnily krásu Vaší zahrádky. Díky bohu jsme nemuseli hledat dlouho. Narazili jsme totiž na skandinávský vintage styl, který se skvěle hodí k dekoraci zimních zahrad, teras i malebných zákoutí Vaší zahrady.

Okrasné dřeviny mohou být nebezpečné

Kategorie: Okrasná zahrada | 1.2.2014
Okrasné dřeviny mohou být nebezpečné Také jsou okrasné dřeviny chloubou Vaší zahrady? Anebo vybíráte nové rostliny, abyste jimi zvelebili okolí svého domu? Pokud máte děti, dejte si pozor, mnohé okrasné dřeviny jsou totiž jedovaté.

Zahrada ve svahu vyžaduje náročné terénní úpravy

Kategorie: Rady a tipy | 31.1.2014
Zahrada ve svahu vyžaduje náročné terénní úpravy Zahrady ve svahu patří díky své členitosti mezi ty nejkrásnější. Jejich založení však vyžaduje náročné terénní úpravy. Svažitému terénu je pak nutno přizpůsobit i způsob osazení zahrady.

Jarní květiny jsou nejen na ozdobu

Kategorie: Rok na zahradě | 30.1.2014
Jarní květiny jsou nejen na ozdobu Jarní květiny jako sněženky, narcisy a petrklíče jsou především na ozdobu. Víte ale, že některé druhy lze využít také v kuchyni? Třeba pampelišku, sedmikrásku nebo popenec.

Jaké jsou možnosti topení na chatě?

Kategorie: Dům a chata | Vybavení a technika | Rady a tipy | 29.1.2014
Jaké jsou možnosti topení na chatě? Většina z nás používá na chatě či chalupě k vytápění kamna nebo krb. Výhodou tohoto způsobu topení jsou nízké a často i nulové náklady na palivo v případě, že máme k dispozici vlastní nebo dobře dostupný zdroj palivového dřeva. Jinak je tomu ovšem s elektrickým proudem a plynem, dalšími nepostradatelnými pomocníky většiny chatařů, za jejichž odběr se platí nemalé částky.

Zlatý déšť je okrasný keř i strom

Kategorie: Okrasná zahrada | 28.1.2014
Zlatý déšť je okrasný keř i strom Názvem zlatý déšť se označuje hned čtveřice keřů, nejčastěji se jedná o nepravý zlatý déšť, kterým je zlatice převislá, nebo její příbuzná zlatice prostřední. Původně se však tímto názvem pyšnil pouze pravý zlatý déšť, a to štědřenec odvislý nebo alpský, okrasný strom z čeledi bobovitých, jehož žlutá květenství působí dojmem jako by skutečně pršelo zlato.