O umělé trávě

Kategorie: Rady a tipy | Okrasná zahrada | Péče o zahradu | 11.07.2014
O umělé trávě Umělá tráva se stala moderním hitem zkrášlení míst, která neumožňují instalaci klasické živé trávy. Stále vyšší oblíbenost tohoto typu povrchu je zapříčiněna vysokou užitnou hodnotou, snadnou údržbou a instalací.

Ratan, aneb elegance na zahradě

Ratan, aneb elegance na zahradě Začínáte přemýšlet jak využít zahradu. Co takhle z ní udělat jídelnu pro teplé letní dny? Co třeba ji využít jako prostor pro vaše večírky nebo narozeninové oslavy vašich dětí. K tomu všemu je zapotřebí kvalitní sezení, které tyto chvíle zpříjemní.

Zastřešená pergola je nejen funkční, ale i hezká

Kategorie: | 26.06.2014
Zastřešená pergola je nejen funkční, ale i hezká Většina z nás má u domu nebo na zahradě pergolu, která je ideální pro letní setkání s přáteli nebo grilování. Většinou jde o dřevěnou konstrukci, která trpí vlivy počasí, a proto je nutné ji opět renovovat, protože barva z loňska vybledla nebo se dokonce loupe.

Volná chvilka? Hurá do montérek!

Volná chvilka? Hurá do montérek! Máte posečený trávník, uklizeno v garáži, nově natřený zahradní nábytek a přemýšlíte, jakou práci byste si na sebe vymysleli? Připravili jsme pro Vás několik inspirativních tipů, které potěší všechny Vaše blízké! Posezení pro manželku, altánek pro hosty a domeček pro děti!

Pravidelná péče o vodu

Pravidelná péče o vodu Čištění bazénu po zimě je samozřejmě také důležitou součástí celkové péče o něj, ale abyste zamezili vzniku zelených řas, plísní a bakterií, je zapotřebí jej pravidelně čistit i po celou dobu koupací sezóny.

Květen patří šeříkům!

Kategorie: Rok na zahradě | 03.05.2014
Květen patří šeříkům!  Šeřík, okrasný keř, který se stal symbolem konce války, je oblíbenou ozdobou mnoha zahrad mimo jiné proto, že není náročný na pěstování. Nejvíce mu vyhovují slunná stanoviště, ale spokojí se i s polostínem.

Mangold můžete sklízet celou sezónu

Kategorie: Pěstujeme zeleninu | 02.05.2014
Mangold můžete sklízet celou sezónu Hledáte zpestření pro Váš zdravý jídelníček? Vypěstujte si na zahrádce mangold, jehož chutné listy plné vitamínů můžete sklízet po celou sezónu. Stačí jen zasít semena volně do půdy, dbát na pravidelnou zálivku a občas přihnojit.

Bubnová sekačka

Bubnová sekačka Čeká Vás sekání větší zahrady nebo snad louky? Sečení trávy probíhá nepravidelně a v obtížném terénu? Napadlo Vás někdy, že už nebudete muset tyto plochy namáhavě sekat za pomocí kosy? Nebaví Vás následné hrabání posekané trávy? Chcete, aby posekaná tráva zůstala urovnaná do řádků?

Pěstování jahod – vyzrajte na plíseň a hnilobu!

Kategorie: Pěstování | 17.04.2014
Pěstování jahod – vyzrajte na plíseň a hnilobu!   Jahody patří mezi neoblíbenější druhy ovoce. Také je pěstujete a mrzí Vás, že kvůli plísním musíte spoustu plodů vyhodit? Víme, jak chránit jahody před riziky způsobené nadměrnou vlhkostí!

Jak si usnadnit práci na zahradě

Kategorie: Rady a tipy | 15.04.2014
Jak si usnadnit práci na zahradě Také Vás bolí celé tělo z namáhavého odhrabávání listí, které jste si nechali na jaro, ze sečení trávníku, pletí a dalších zahradnických prací? Máme pro Vás několik tipů, jak si práce na zahradě usnadnit.

Nyní je ideální čas na pořízení bazénu!

Nyní je ideální čas na pořízení bazénu! Také máte každý rok pocit, že Vám dovolená rychle utekla? Že jste si nestihly slunečné dny užít naplno? Že jste se dostatečně nevěnovaly rodině a odpočinku? Pořiďte si pořádný bazén na vlastní zahradě, který Vám umožní relaxovat i plavat podle libosti. Léto se nezadržitelně blíží!

Vybíráte popínavky?

Kategorie: Rostliny | 16.03.2014
Vybíráte popínavky?  Vybíráte popínavky? Pomůžeme Vám zvolit správné rostliny!